SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Wojciech Wysocki dwa razy wygrał z rakiem, ale wciąż boi się śmiertelnej choroby

M jak miłość. Wojciech Wysocki dwa razy wygrał z rakiem, ale wciąż boi się śmiertelnej choroby

07.07.2016, godz. 10:06
Wojciech Wysocki i jego żona Joanna
Wojciech Wysocki i jego żona Joanna foto: MTL Maxfilm/m-jak-milosc.pl/AKPA

Wojciech Wysocki, który niedawno dołączył do obsady "M jak miłość" gdzie gra biznesmena Góreckiego, szczerze opowiada o swojej chorobie. Znany aktor ma za sobą dramatyczne przeżycia gdy lekarze wykryli u niego nowotwór jądra. Przez długi czas toczył walkę o życie i dwa razy udało mu się pokonać raka. Strach jednak pozostał. Wojciech Wysocki nie ukrywa, że boi się nawrotu choroby nowotworowej.

Wojciech Wysocki obecnie jest gwiazdą "M jak miłość", ale fani seriali znają go także z doskonałych ról w "Na Wspólnej" i "Ranczu". A ponieważ rzadko udziela wywiadów i pojawia się na czerwonym dywanie, to zapewne niewielu widzów wie, że aktor był bliski śmierci.

Patrz: M jak miłość po wakacjach 2016. Iza kontra Górecki. Biznesmen odnajdzie Lewińską - ZWIASTUN nowego sezonu

Wiele lat temu lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór jądra. Zaczęło się niewinnie. Pod koniec lat 80.tych Wojciech Wysocki zauważył niepokojące zgrubienie na na szyi. Po badaniach okazało się, że to rak jądra. Choć dla wielu mężczyzn taka diagnoza oznaczałaby wyrok, to serialowy Górecki z "M jak miłość" nie załamał się. Nie poddał się i skupił się na leczeniu.  Nie było mu łatwo, bo przeszedł operację usunięcia chorego narządu rozrodczego.

Choroba Wojciecha Wysockiego wiązała się z ogromem cierpienia. Mimo że udało mu się ją pokonać, miał serię chemioterapii, które mocno przeżył, bo nagle wiele osób zaczęło się od niego odsuwać.

- Za pierwszym razem, w 1988 roku, nikt nie miał z tym problemu. Ludzie mi współczuli, ale nikt nie traktował jak trędowatego czy niezdolnego do życia. Inaczej było za drugim razem, 15 lat temu. Wtedy wiele drzwi zamknęło się przede mną. Chciałem dalej pracować, lecz ludzie odsuwali się od osoby chorej. To było bardzo przykre. Mogę spokojnie powiedzieć, że przepadło mi z powodu takiego nastawienia kilka ładnych ról - powiedział w jednym z wywiadów.

Przeczytaj: M jak miłość po wakacjach 2016. Olga skusi Piotrka na seks? Górecki rozszyfruje zamiary córki

Wojciech Wysocki dwa razy pokonał nowotwór i teraz w pełni korzysta z życia. Więcej czasu poświęca rodzinie - żonie Joannie, z którą jest od 18 lat i 17-letniej córce Rozalii. Mimo wszystko wciąż pamięta o dramacie jaki przeżył gdy walczył z rakiem. Cały czas jest pod opieką lekarzy, regularnie się bada, bo jak sam mówi już do końca życia będzie czuł lęk, że nowotwór powróci.

-
Na co dzień nie umieram ze strachu, ale boję się raz w roku, w czerwcu, gdy dokładnie się badam. Myślę, że ten, u którego raz stwierdzono chorobę nowotworową, już nigdy nie pozbędzie się obaw. Bardziej doceniłem to, co mam. Staram się nie przejmować drobiazgami. Z upływem lat wróciłem do starych zachowań, nawyków - przyznaje w wywiadzie dla tygodnika "Na żywo".

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Źródło: MTL Maxfilm
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: