SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Witold Pyrkosz nie chciał grać Lucjana Mostowiaka

M jak miłość. Witold Pyrkosz nie chciał grać Lucjana Mostowiaka

07.07.2016, godz. 12:50
M jak miłość odc. 1218. Lucjan (Witold Pyrkosz), Barbara (Teresa Lipowska)
M jak miłość odc. 1218. Lucjan (Witold Pyrkosz), Barbara (Teresa Lipowska) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

"M jak miłość" nie istnieje bez Witolda Pyrkosza (90 l.), czyli uwielbianego przez widzów Lucjana Mostowiaka! Ale niewiele brakowało, a aktor nie zagrałaby seniora rodu Mostowiaków. Kiedy 16 lat dostał propozycję od producentów "M jak miłość" w pierwszej chwili chciał ją odrzucić. Dlaczego?

"M jak miłość" po wakacjach 2016 nowe odcinki 17 sezonu od poniedziałku, 29.08.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Witold Pyrkosz jest jedną z największych gwiazd "M jak miłość"! Kiedy w 2000 roku twórcy serialu szukali odwórcy roli Lucjana Mostowiaka, dobrego i poczciwego gospodarza z Grabiny, wiedzieli, że aktor będzie doskonały w tej roli.

Patrz: M jak miłość. Czy Lucjan Mostowiak umrze? Witold Pyrkosz pierwszy raz o śmierci i pogrzebie Lucjana

Początkowo jednak 74-letni wówczas Pyrkosz nie był zainteresowany pracą na planie "M jak miłość". Gdy dostał propozycję zagrania Lucjana wahał się czy ją przyjąć. Ze względu na swój wieku nie wiedział czy będzie w stanie pracować po kilkanaście godzin dziennie.

Jak przypomina tygodnik "Świat&Ludzie" w tym czasie spędzał leniwie czas w swoim domu pod Piasecznem. Propozycja roli była kusząca, ale Pyrkosz nie spodziewał się, że serial potrwa aż 16 lat. Liczył, że produkcja skończy się po góra dwóch sezonach.

Przeczytaj: M jak miłość. Witold Pyrkosz zapewnia: Nigdy nie odejdę z M jak miłość

Teraz Pyrkosz nie wyobraża sobie życia bez "M jak miłość". Rola Lucjana Mostowiaka trzyma go przy życiu. Wiele razy w wywiadach podkreślał, że nigdy nie odejdzie z serialu i nie da się też wyrzucić. Wbrew krążącym od dawna plotkom wcale nie skarży się na problemy ze zdrowiem i poruszaniem. I choć w grudniu będzie świętował 90. urodziny, to zapewnia, że czuje się fantastycznie i jeszcze długo będzie grał seniora rodu Mostowiaków.

- Nie potrafię wyobrazić sobie "M jak miłość" beze mnie, ale zdaję sobie sprawę z tego, że niestety ta chwila kiedyś nastąpi. Podejrzewam, że serial będzie kręcony jeszcze przez dobrych kilkadziesiąt lat, a mi nie pozostało tyle czasu - powiedział Pyrkosz w jednym z wywiadów.

Kilka dni temu 90-letni aktor pojawił się na planie nowych odcinków 17 sezonu "M jak miłość". Jak zawsze w świetnej formie i humorze.

Chcesz wiedzieć więcej o ''M jak miłość''? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: MTL Maxfilm
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: