SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Urodziny Lucjana Mostowiaka! Witold Pyrkosz ma już 90 lat!

M jak miłość. Urodziny Lucjana Mostowiaka! Witold Pyrkosz ma już 90 lat!

24.12.2016, godz. 17:21
M jak miłość odcinek 1225. Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz)
M jak miłość odcinek 1225. Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz) foto: mjakmilosc.tvp.pl

Witold Pyrkosz jest jednym z najstarszych nadal pracujących aktorów w Polsce! Dzisiaj, 24 grudnia 2016 roku, kończy już AŻ 90 lat! Ta imponująca liczba i jednoczesna chęć serialowego Lucjana z "M jak miłość" do dalszej pracy, zachęca do refleksji na temat życiorysu wybitnego aktora.

"M jak miłość" nowe odcinki w poniedziałki i we wtorki o godz. 20.40 w TVP2

Znany i uwielbiany przez tłumy! Witold Pyrkosz (ur. 24.12.1926 r.)  gra już w serialu "M jak miłość" rolę Lucjana Mostowiaka ponad szesnaście lat. Jak kiedyś zdradził SE, zamierza grać aż do końca swoich dni! Oby było ich jeszcze wiele, ponieważ fani na każdą plotkę o jego odejściu (serialowym, czy jakimkolwiek), reagują paniką i płaczem w komentarzach!

 

Sędziwy staruszek nadal nie rezygnuje i ochoczo gra na planie. Co prawda, scenarzyści muszą się trochę nakombinować, ponieważ jednak wiek robi swoje i Witold Pyrkosz grając Lucjana w "M jak miłość" przez dużą część scen musi grać w pozycji siedzącej.

Z racji 90 urodzin Witolda Pyrkosza, należałoby wspomnieć o tym, że aktor grający Lucjana w "M jak miłość" ma aż dwie daty urodzenia! Historia Witolda Pyrkosza jest bardzo zagmatwana:
- Urodziłem się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie, tutaj mieszkał i pracował mój ojciec. Gdy byłem jeszcze niemowlęciem, matka wyjechała ze mną do Lwowa, do swojej matki, czyli mojej babki Bronisławy Kałahurskiej, która spytała: "Gdzie się urodził mój wnuk?". Mama odpowiedziała: "W Krasnymstawie" . "Co to za wieś?! Gdzie ta wieś?!" - krzyknęła babka i oznajmiła: "Wykluczone, mój wnuk nie mógł się urodzić w jakimś Krasnymstawie, on się musiał urodzić we Lwowie". I tak zmieniono mi miejsce urodzenia. Ale została jeszcze ta niefortunna (...) data. Babka (...) stwierdziła: "Niedobrze, przez te kilka dni do wojska pójdzie wcześniej. Nie, lepiej, żeby urodził się we Lwowie 1 stycznia 1927 roku". I tak mam zapisane w papierach - mówi w swoich wspomnieniach w "Podwójnie urodzonym".

>>M jak miłość. Iza zdradzi Marcina z Arturem?!<<

Skończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Grał w czternastu teatrach, wziął udział w 112 produkcjach filmowych oraz serialowych,został odznaczony m.in. Odznaką Zasłużonego Działacza Kultury w 1984 roku. W życiu prywatnym zaś, Witold był dwukrotnie żonaty i ma trójkę dzieci. 
- Dziewięćdziesiąt lat. Jak z bicza w pysk strzelił - powiedział Witold Pyrkosz w "Pytaniu na śniadanie", świętując 23.12.2016 roku swoje urodziny na planie serialu "M jak miłość" - Nie do wiary. Nie jest to już pierwsza młodość, ani druga, ale jakoś przy waszej pomocy wytrzymałem. I wytrzymam jeszcze drugie.
Oby tak też się stało! Składamy najserdeczniejsze życzenia!

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: