SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość po wakacjach 2015. Lucjan Mostowiak będzie próbował odkupić winy sprzed lat

M jak miłość po wakacjach 2015. Lucjan Mostowiak będzie próbował odkupić winy sprzed lat

10.08.2015, godz. 13:00
M jak miłość odc. 1152. Lucjan (Witold Pyrkosz), Paweł (Rafał Mroczek)
M jak miłość odc. 1152. Lucjan (Witold Pyrkosz), Paweł (Rafał Mroczek) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

W ''M jak miłość'' po wakacjach 2015 Lucjan Mostowiak (Witold Pyrkosz) odnajdzie list sprzed lat, w którym ojciec prosi go o wynagrodzenie krzywd rodzinie Markowskich z czasów II wojny światowej. Senior rodu Mostowiaków poprosi Pawła Zduńskiego (Rafał Mroczek), żeby zajął się sprawą i wyruszył na poszukiwania. Czy w ''M jak miłość'' Lucjanowi i jego rodzinie uda się naprawić błędy z przeszłości?

"M jak miłość" odcinek 1152 po wakacjach 2015 - wtorek, 1.09.2015, o godz. 20.40 w TVP2

Gdyby nie pożar domu Mostowiaków w Grabinie, rodzina pewnie nigdy, by się nie dowiedziała, że Lucjan ma na sumieniu śmierć człowieka! Tajemnica seniora rodu wychodzi na światło dzienne w 1152 odcinku "M jak miłość". Właśnie wtedy Lucjan i Paweł w zgliszczach domu odnajdują list i zdjęcia z czasów II wojny światowej, które Mostowiak przez lata tak skrzętnie ukrywał.

Przeczytaj: M jak miłość. Lucjan Mostowiak umrze. Witold Pyrkosz o śmierci Lucjana w M jak miłość

Lucjan Mostowiak w pułapce Niemców

Po powrocie szczerej rozmowie z dziadkiem, Zduński poznaje całą prawdę. Lucjan wyznaje wnukowi jak w czasie wojny został zatrzymany przez Niemców i jego ojciec musiał dać żandarmerii łapówkę, by wyciągnąć go na wolność. A ponieważ nie miał wtedy pieniędzy, ukradł gotówkę sąsiadowi z Grabiny, sklepikarzowi Markowskiemu.

Niestety ta kradzież pociągnęła za sobą dramatyczne wydarzenia. Przez Lucjana i jego ojca, Markowski popełnił samobójstwo, bo jego sklep zbankrutował. Po latach ojciec Lucjana prosił w liście syna, by odnalazł rodzinę tego człowieka i wynagrodził jej krzywdy. Senior rodu Mostowiaków prosi Pawła, żeby odnalazł skrzywdzoną rodzinę. 

Patrz: M jak miłość po wakacjach 2015. Ala i Paweł odkryją tajemnicę z przeszłości Lucjana

Kim jest Kuba Markowski z "M jak miłość"?

Pod wpływem tej poruszczającej historii Paweł i jego żona Ala (Olga Frycz) rozpoczynają prywatne śledztwo. W 1157 odcinku "M jak miłość" udają się na plebanię do księdza (Maciej Damięcki), który naprowadza ich na właściciwy trop. Ale to Zośka Kisielowa (Małgorzata Różniatowska) zdradza Zduńskim, że rodzina Markowskiego wyprowadziła się do Żnina.

Paweł i Ala wyruszają więc do Żnina, by poznać całą prawdę i odnaleźć Markowskich. W 1158 odcinku "M jak miłość" stają oko w oko z wnukiem sambójcy, którego ma na sumieniu Lucjan, Kubą (Marcin Piętowski). Mężczyzna jednak prosi Zduńskiego żeby porzucił śledztwo... 

Chcesz wiedzieć więcej o ''M jak miłość''? Odwiedź nas na Facebooku!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: