SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Marcin dawcą szpiku. Czy przeszczep się uda?

M jak miłość. Marcin dawcą szpiku. Czy przeszczep się uda?

02.03.2016, godz. 11:14
M jak miłość odc. 1210. Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski)
M jak miłość odc. 1210. Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

Od tej decyzji w "M jak miłość" zależy czyjeś życie! W 1210 odcinku "M jak miłość" Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski) trafia do szpitala, by zostać w końcu dawcą szpiku. Świadomy tego, że oddając szpik może kogoś uratować  przed śmiercią. Podczas zabiegu Marcin zaprzyjaźnia się z opiekującą się nim lekarką i próbuje wyciągnąć od niej informację kim jest biorca. Czy przeszczep szpiku uda się, a Marcin pozna osobę, której pomógł? Jaki wpływ na dalsze życie Chodakowskiego będzie miał ten piękny gest?

"M jak miłość" odcinek 1210 - wtorek, 22.03.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Po raz pierwszy o oddaniu szpiku przez Marcina widzowie usłyszeli w 1203 odcinku "M jak miłość"! Wtedy właśnie Chodakowski odebrał telefon ze szpitala, że znalazł się pacjent, który jest jego bliźniakiem genetycznym i potrzebuje jego pomocy.

Przeczytaj: M jak miłość. Iza zamieszka u Marcina. Nie weźmie ślubu z Arturem

W tej jednej chwili Marcin podjął decyzję, że bez względu na wszystko zdecyduje się na zabieg. Opowiedział matce jak to się stało, że trafił na listę dawców szpiku kostnego. Aleksandra była wzruszona gestem syna, ale zaczęła mieć wątpliwości. Obawiała się, że pobranie szpiku może być niebezpieczne dla syna.

- Przemyśl to sobie dokładnie. Pamiętaj, że odpowiadasz teraz nie tylko za siebie, ale i za synka! Jesteś jedynym opiekunem Szymka -  radziła Chodakowska. Marcin uspokoił matkę, że nic mu nie grozi.

Patrz: M jak miłość. Iza zabije się z miłości do Marcina? Tajemnicze zniknięcie chorej na depresję Izy

Aleksandra nie wiedziała bowiem czy ten zabieg nie jest ryzykowny dla Marcina, z czym on się w ogóle wiąże, czy jest bolesny i może w jakiś sposób zagrozić jego życiu.

W 1210 odcinku "M jak miłość" Marcin zostaje w końcu dawcą szpiku. Przyjeżdża do Wojskowego Instytutu Medycznego przy ul. Szaserów, by poddać się zabiegowi. Od razu zwraca uwagę na lekarkę, która się nim zajmuje. Podczas rozmowy próbuje od niej dowiedzieć się kim jest biorca szpiku.

- Ważnym impulsem dla Marcina, żeby oddać szpik było to, że chciał zrobić coś ważnego, odejść od przykrych wspomnień. Wcześniej miał doświadczenie, bo udzielał się na oddziale onkologii dziecięcej i spotykał się z chorymi dziećmi, opiekował się nimi - powiedział Mikołaj Roznerski w "Kulisach serialu M jak miłość".

Lekarka wyjaśnia jednak Marcinowi, że nigdy nie dowie się komu uratował życie. Procedury przy oddawaniu szpiku są takie, że dawca i biorca o sobie nie wiedzą. To jest dobrowolny i bezinteresowany gest i ważne jest to, by zabezpieczyć dawcę przed nadmiernymi emocjami.

Ale Marcin jest bardzo ciekawski i robi wszystko, by poznać swojego bliźniaka genetycznego. - Po co mu to? Nie wiem czy z zaspokojenia czystej ciekawości, ale pewnie to też jest niesamowite, że można poznać osbobę, która ma taki sam lub podobny kod genetyczny - przyznał Roznerski.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: MTL Maxfilm
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: