SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Marcin uratuje komuś życie, ale zaryzykuje swoim

M jak miłość. Marcin uratuje komuś życie, ale zaryzykuje swoim

29.02.2016, godz. 07:48
M jak miłość odc. 1210. Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski)
M jak miłość odc. 1210. Marcin Chodakowski (Mikołaj Roznerski) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

Przepiękny gest Marcina Chodakowskiego (Mikołaj Roznerski) z "M jak miłość", który chce podarować umierającej osobie nowe życie. W 1203 odcinku "M jak miłość" Marcin odbiera telefon z ośrodka dawców szpiku z informacją, że jest pacjent, który potrzebuje jego pomocy. Aleksandra (Małgorzata Pieczyńska) ostrzega syna, że nie powinien tak ryzykować, bo przecież ma syna Szymka (Staś Szczypiński)... Ale Marcin lekceważy słowa matki i zgłasza się na badania przed przeszczepem.

"M jak miłość" odcinek 1203 - poniedziałek, 29.02.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Od śmierci ukochanej Kasi (Agnieszka Sienkiewicz), Marcin zupełnie inaczej patrzy na życie. Całą swoją uwagę poświęca synkowi Szymkowi, bo przecież musi być dla niego ojcem i matką w jednym. Doskonale wie, że Szymuś ma tylko jego, że dla dziecka musi bardziej o siebie dbać i wystrzegać się wszelkich niebezpieczeństw.

Przeczytaj: M jak miłość. Agnieszka w krytycznym stanie po porodzie. Będzie miała transfuzję krwi

Właśnie dlatego z takim niepokojem Aleksandra Chodakowska przyjmuje słowa Marcina, który w 1203 odcinku "M jak miłość" przekazuje jej, że dostał telefon z ośrodka dawców szpiku i już wkrótce przejdzie przeszczep. Dzięki pobranemu od niego szpikowi śmiertelnie chory pacjent dostanie szansę na nowe życie.

Matka Marcina próbuje mu uzmysłowić, że zabieg pobrania szpiku może spowodować jakieś komplikacje, że ze względu na Szymka nie powinien tego robić. Ale Chodakowski lekceważy ostrzeżenia matki, która przypomina mu, że jest samotnym ojcem i odpowiada za Szymusia. Marcin jest przekonany o słuszności swojej decyzji.

Wspomina matce, że ponad dwa lata temu poznał w szpitalu chorego na białaczkę Miłosza (Konrad Sierski) i od tamtej chwili jest bardzo wrażliwy na cierpienie dzieci. Marcin udzielał się na oddziale onkologii dziecięcej i tam zostawił wiadomość, że jakby co, może być dawcą.

- Marcin chciał zrobić wszystko, żeby poznać swojego genetycznego bliźniaka. Po co mu to? Nie wiem, czy z zaspokojenia czystej ciekawości. Ale to niesamowite móc poznać osobę, która ma taki sam lub podobny kod genetyczny – powiedział Mikołaj Roznerski w "Kulisach serialu M jak miłość".


Patrz: M jak miłość. Iza zabije się z miłości do Marcina? Tajemnicze zniknięcie chorej na depresję Izy

Lada dzień zamierza zgłosić się do szpitala na badania przed przeszczepem. Zgodnie z zaleceniami lekarzy każdą wolną chwilę ma spędzać z synem na świeżym powietrzu. Dlatego planuje na weekendy wyjeżdżać do siedliska Anny (Tamara Arciuch) do Grabiny.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: