SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Piotrek wplątany w wojnę prawniczek z kancelarii

M jak miłość. Piotrek wplątany w wojnę prawniczek z kancelarii

18.01.2016, godz. 20:13
M jak miłość. Piotrek Zduński (Marcin Mroczek), Weronika Urbańska (Katarzyna Hołtra), Monika (Anna Wendzikowska)
M jak miłość. Piotrek Zduński (Marcin Mroczek), Weronika Urbańska (Katarzyna Hołtra), Monika (Anna Wendzikowska) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

Kancelaria z "M jak miłość" staje się pole walki prawniczek, a biedny Piotrek Zduński (Marcin Mroczek) trafia w sam środek tej ostrej rywalizacji. Wszystkiemu winna Weronika Urbańska (Katarzyna Hołtra), nowa wspólniczka Andrzeja Budzyńskiego (Krystian Wieczorek) i Adama Wernera (Jacek Kopczyński), która w 1192 odcinku "M jak miłość" składa Piotrkowi zaskakującą propozycję. Obecność Weroniki w kancelarii działa na nerwy Monice (Anna Wendzikowska), która w końcu wypowiada jej otwartą wojnę. Monika próbuje przeciągnąć na swoją stronę Piotrka.

"M jak miłość" odcinek 1192 - poniedziałek. 18.01.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Od kiedy w kancelarii Budzyńskiego i Wernera pojawiła się Weronika Urbańska pracujące tam prawniczki, z Martą (Dominika Ostałowska) na czele, muszą bardzo uważać. Nowa wspólniczka jest bowiem typem uwodzicielki, karierowiczki, która lubi wyręczać się innymi w pracy.

Przeczytaj: M jak miłość. Weronika proponuje Piotrkowi seks w pracy

W 1192 odcinku "M jak miłość" napięta sytuacja w kancelarii odbija się na Piotrku Zduńskim, który trafia w sam środek walki Weroniki z Moniką. I co najgorsze - musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Zduński pakuje się w niezłe tarapaty przez sprawę, która ostatnio prowadził w Opolu z Weroniką.

Urbańska próbuje zrzucić na Monikę tę sprawę. Nie dość, że naraża się Marcie, to jeszcze ma przeciwko sobie Monikę. Jedyną osobą, która może jej pomóc jest Piotrek. A że Weronika umie sobie owijać mężczyzn wokół palca, to młody prawnik jest łatwym celem.

- Miałam mnóstwo pracy z tym pozwem zbiorowym. Oprócz tego prowadzę swoje sprawy w swojej kancelarii. A na to wszystko Adam zrzucił na mnie to Opole. Uznałam, że nie jestem w stanie się tym rzetelnie zająć i prosiłam go, żeby przekazał tę sprawę Monice - tłumaczy młodszemu koledze Urbańska.

Patrz: M jak miłość. Lenka nie umrze po zatruciu dopalaczami, ale będzie miała uszkodzoną wątrobę

Piotrek zauważa, że Weronika coś kręci. - Zaraz, ale mówiłaś, że ty jej sprawę przekazałaś.

Prawniczka jednak nie daje się zbić z tropu. - Taki miałam zamiar, ale wtrąciła się twoja ciotka. Swoją drogą mam wrażenie, że ona robi wszystko, żeby zakończyć naszą współpracę. Nie wiesz jakie są kobiety - zrobią wszystko, żeby zgnębić młodszą i ładniejszą. Mógłbyś z nią porozmawiać, żeby jakoś to załagodzić?

Zduński jest w szoku, że Weronika chce się nim wyręczyć i wkręcić go w swoje gierki. - Ty namieszałaś, a ja mam to wszystko odkręcać?
- Piotrusiu wiem, że sobie poradzisz, jakoś to załatwisz, a ja potrafię się odwdzięczyć... - prawniczka odważnie proponuje Zduńskiemu seks, ale on nie zamierza skorzystać.

Na szczęście Zduńskiemu udaje się wyrwać ze szponów Weroniki. Przy biurku atakuje go jednak Monika, która liczy na pomoc w walce z Urbańską.

- Jak ona mnie wkurza! Próbuje mnie wrobić w to cholerne Opole, chociaż dobrze wie, że nie będę mogła tam jeździć, bo mam małe dziecko… Co ona tu jeszcze robi? Miała pomóc przy pozwie zbiorowym, sprawa się skończyła, a ona dalej siedzi, jątrzy i miesza! Mógłbyś... porozmawiać o tym z Martą?

- Była mowa o cięciu kosztów. Skoro i tak odwalamy całą robotę sami, to dlaczego mamy się dzielić kasą z Weroniką? Nie wiem jak rozlicza się z kancelarią, ale Adam na pewno mało jej nie płaci! - dodaje prawniczka.

Piotrek, zmieszany, spróbuje przywołać koleżankę do porządku. - Monika, od kiedy liczysz cudze pieniądze?

Jednak prawniczka rzuca ostro: - Nie liczę cudzych, tylko swoje! I wiesz, co? To mi się nie kalkuluje, żeby pracować za darmo. Ale jeżeli ty chcesz być frajerem, to proszę bardzo!

Jak skończy się wojna prawniczek z kancelarii? Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji wydaje się zwolnienie jednej z nich.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: