SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Paweł wypełni ostatnią wolę ojca Lucjana Mostowiaka - ZWIASTUN

M jak miłość. Paweł wypełni ostatnią wolę ojca Lucjana Mostowiaka - ZWIASTUN

03.09.2015, godz. 07:40
M jak miłość odc. 1152. Lucjan (Witold Pyrkosz), Paweł (Rafał Mroczek)
M jak miłość odc. 1152. Lucjan (Witold Pyrkosz), Paweł (Rafał Mroczek) foto: MTL Maxfilm/m-jak-miłość.pl

Paweł Zduński (Rafał Mroczek) z "M jak miłość" odkryje mroczny sekret z przeszłości rodziny Mostowiaków. W zgliszczach spalonego domu w Grabinie odnalazł mroczny list sprzed lat. Okazuje się, że autorem wiadomości jest pradziadek, który czuje się winny śmierci pewnego mężczyzny. Teodor, ojciec Lucjana (Witold Pyrkosz) prosił aby odnaleźć pokrzywdzoną w czasie wojny rodzinę. W 1154 ''M jak miłość'' Paweł i Ala (Olga Frycz) postanawiają działać na własną rękę i ukrywają list przed Lucjanem.

"M jak miłość" odcinek 1154 po wakacjach 2015 - poniedziałek, 7.09.2015, o godz. 20.40 w TVP2

W 1152 odcinku ''M jak miłość'' Paweł pojechał z Lucjanem do spalonego domu w Grabinie i znalazł na poddaszu niepokojący list z przeszłości. Po powrocie do domu Zduński wciąż błądzi gdzieś myślami i w końcu wyznaje Ali , że zgliszczach domu znalazł stary list, napisany przez pradziadka Teodora.

Zobacz: M jak miłość po wakacjach 2015. Paweł i Ala stracą wszystko! Kuba Markowski ich okradnie

- Boże, co za historia… Co na to twój dziadek? - Ala jest w szoku czytając pierwsze zdania wiadomości sprzed lat.
- Nie powiedziałem mu o tym. Chyba rozumiesz? Chciałabyś dowiedzieć się czegoś złego o swojej matce lub ojcu? - Paweł kręci głową.
- Nie... Ale to były czasy okupacji, ludzie podejmowali dramatyczne decyzje, chodziło o życie ich najbliższych. Ojciec dziadka Lucka nie miał innego wyjścia, wykupił go z rąk niemieckiej żandarmerii, gdyby tego nie zrobił... - mówi Ala, ale Paweł szybko jej przerywa.

- W najlepszym razie trafiłby do obozu, jeśliby go wcześniej po prostu nie rozstrzelali… A wiesz, że dziadek kiedyś mi o tym opowiadał? Zastanawiał się, dlaczego go wtedy wypuścili… Nie wie też, że potem ten sklepikarz, któremu pradziadek ukradł pieniądze na łapówkę… Facet popełnił samobójstwo. A jego rodzina musiała uciekać przed wierzycielami. I nie wiadomo, co się z nimi stało...

Przeczytaj: M jak miłość po wakacjach 2015. Marta opuści Andrzeja i wyjedzie do Kolumbii

Paweł nie wie co robić, a Ala czyta list do końca. „Ta sprawa całe życie ciążyła mi na sumieniu. Po wojnie próbowałem odnaleźć rodzinę pana Markowskiego, zadośćuczynić za krzywdę, którą im wyrządziłem… ale się nie udało. Dlatego proszę cię, synu, żebyś ty teraz spróbował ich odszukać. Wierzę, że spełnisz moją prośbę”.

Ala spogląda z napięciem na męża. Proponuje, żeby właśnie oni wyruszyli w poszukiwania rodziny sklepikarza i spełnili prośbę pradziadka. Czy Lucjan dowie się, co kombinują jego wnuki?

Chcesz wiedzieć więcej o ''M jak miłość''? Odwiedź nas na Facebooku!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Źródło: MTL Maxfilm
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: