SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. Mikołaj Roznerski dawcą szpiku tak jak Marcin Chodakowski

M jak miłość. Mikołaj Roznerski dawcą szpiku tak jak Marcin Chodakowski

31.05.2016, godz. 13:00
Mikołaj Roznerski dawcą szpiku wspiera fundację DKMS
Mikołaj Roznerski dawcą szpiku wspiera fundację DKMS foto: MTL Maxfilm/m-jak-milosc.pl/AKPA

Serial "M jak miłość" sprawił, że Mikołaj Roznerski podjął jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Aktor, który zdobył olbrzymią popularność dzięki roli Marcin Chodakowskiego tak jak serialowy bohater został właśnie dawcą szpiku. Całym sercem wspiera też fundację DKMS Bazę Dawców Komórek Macierzystych, która zajmujuje się przeszczepami szpiku i komórek krwiotwórczych. A wszystko dzięki temu, że w "M jak miłość" Marcin oddał swój szpik, by ratować chorą na białaczkę tancerkę Naomi (Mayu Gralińska-Sakai).

Wspaniały gest Mikołaja Roznerskiego! Kto wie, czy aktor z "M jak miłość" zdecydowaby się zostać dawcą szpiklu, gdyby scenarzyści seriali nie rozpisali takiego wątku dla jego bohatera Marcina.

Praca na planie "M jak miłość", zdjęcia realizowane w szpitalu podczas scen, w których Marcin oddawał swój szpik, przekonały Mikołaja Roznerskiego, że warto pomagać. Aktor włączył się w aktywnie w akcje prowadzone przez fundację DKMS,  ponieważ "M jak miłość" ogląda blisko 7 mln widzów, to liczy na to, że za przykładem Marcina pójdzie jeszcze wielu.

Patrz: M jak miłość. Iza i Marcin na grobie kobiety, którą zabił ojciec Izy

W nowych "Kulisach serialu M jak miłość" widzowie mogli zobaczyć Mikołaja Roznerskiego jako dawcę szpiku na spotkaniu fundacji DKMS. W tym szczególnym momencie serialowego Marcina wspierała koleżanka z obsady "M jak miłość", Teresa Lipowska. Również ona nie kryła dumy z tego, że Mikołaj Roznerski zdecydował się dołączyć do grona dawców.

- Myślę, że scenarzyści serialu "M jak miłość" zrobili wspaniałą rzecz. A mianowicie wątek oddania szpiku przez Marcina został tak wspaniale przekazany, że wielu widzów przyjęło to jako wyzwanie. Jestem bardzo szczęśliwa, że to właśnie w "M jak miłość" znalazł się dawca szpiku. Brawo Mikołaj! - chwaliła aktorów i twórców serialu.

Przeczytaj: M jak miłość. Tancerka Naomi uwiedzie Marcina i Olka w nowym sezonie M jak miłość po wakacjach 2016

Mikołaj Roznerki nie widzi nic szczególnego w tym, że postąpił tak jak Marcin Chodakowski. Oczywście cały czas podkreśla, że to dzięki "M jak miłość" zdecydował się na oddanie szpiku. - Rzeczywiście nie spodziewałem się tego, że zostanę dawcą szpiku. Dzięki wątkowi Marcina w "M jak miłość" zaresjestrowałem się. Być może kiedyś, komuś stanę się potrzebny - wyjaśnił aktor.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: