SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy M jak miłość. 90-te urodziny Witolda Pyrkosza. Tak świętował najstarszy Mostowiak

M jak miłość. 90-te urodziny Witolda Pyrkosza. Tak świętował najstarszy Mostowiak

30.12.2016, godz. 12:00
M jak miłość 90. urodziny Witolda Pyrkosza i Teresa Lipowska
M jak miłość 90. urodziny Witolda Pyrkosza i Teresa Lipowska foto: mjakmilosc.tvp.pl

Lucjan Mostowiak, senior całego rodu Mostowiaków, czyli uwielbiany przez widownię Witold Pyrkosz obchodził w Wigilię 24 grudnia 2016 roku swoje 90. urodziny! Wcześniej na planie serialu koledzy i koleżanki z produkcji wyprawili mu ogromne przyjęcie z przepięknym tortem z wizerunkiem aktora.

"M jak miłość" nowe odcinki w poniedziałki i wtorki o godz. 20.40 w TVP2

Kiedy Witold Pyrkosz podjechał pod budynek, już czekała na niego cała ekipa ludzi z którymi współpracuje od wielu lat na planie serialu "M jak miłość"! Gdy wysiadł z samochodu, powitały go owacje na stojąco.

Zobacz: M jak miłość. Ślub Asi i Tomka w 2017 roku w M jak miłość!

W środku na Witolda czekały już kwiaty, ciepłe życzenia, uściski i pełne radości spojrzenia. Dodatkowo dostał bardzo wyjątkowy prezent - w koszu pełnym kwiatów zostały ukryte inne fanty dla Lucjana Mostowiaka z serialu "M jak miłość". W środku przyjaciele schowali pudełko szachów oraz dobrą nalewkę. Nie mylicie się, to znak rozpoznawczy głowy rodziny Mostowiaków!

Z racji, że nietaktem byłoby śpiewanie Witoldowi Pyrkoszowi w dniu jego 90. urodzin "sto lat", to ekipa serialu "M jak miłość" gromkim głosem zakrzyknęła "dwieście"! Bo setka dla takiego aktora i człowieka, jakim jest aktor, to stanowczo za mało!

Przeczytaj: M jak miłość. Barbara i Lucjan boją się o życie Ewy

Witold Pyrkosz wygłosił również przemówienie o siedemnastu latach spędzonych na planie serialu "M jak miłość" oraz o upływającym czasie. Aktor nie spodziewał się, że dożyje tak sędziwego wieku. Witold urodził się jeszcze przed wojną i wiąże się z tym bardzo nietypowa, jak na te czasy, historia:
- Urodziłem się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie, tutaj mieszkał i pracował mój ojciec. Gdy byłem jeszcze niemowlęciem, matka wyjechała ze mną do Lwowa, do swojej matki, czyli mojej babki Bronisławy Kałahurskiej, która spytała: "Gdzie się urodził mój wnuk?". Mama odpowiedziała: "W Krasnymstawie" . "Co to za wieś?! Gdzie ta wieś?!" - krzyknęła babka i oznajmiła: "Wykluczone, mój wnuk nie mógł się urodzić w jakimś Krasnymstawie, on się musiał urodzić we Lwowie". I tak zmieniono mi miejsce urodzenia. Ale została jeszcze ta niefortunna (...) data. Babka (...) stwierdziła: "Niedobrze, przez te kilka dni do wojska pójdzie wcześniej. Nie, lepiej, żeby urodził się we Lwowie 1 stycznia 1927 roku". I tak mam zapisane w papierach - mówi w swoich wspomnieniach w "Podwójnie urodzonym".

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: