SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Król. Nowy serial Canal+ na podstawie powieści Twardocha - o czym jest, gdzie oglądać?

Król. Nowy serial Canal+ na podstawie powieści Twardocha - o czym jest, gdzie oglądać?

08.12.2016, godz. 16:30
Szczepan Twardoch
Szczepan Twardoch foto: Szczepan Twardoch /facebook

Canal+ po sukcesie serialu "Belfer", postanowiło zdecydowanie zainwestować w produkcję polskich seriali. Właśnie z tego powodu, pojawiły się wieści o kolejnym projekcie serialu - "Król", na podstawie powieści Szczepana Twardocha. Czy okaże się być kolejnym hitem?

Nowy serial "Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha w Canal+

Canal+ postanowiło nie spocząć na laurach i ponownie zainwestować w dosyć nowatorski pomysł, jak na polskie seriale. Tym razem stacja planuje dla widzów ekranizację powieści kryminalnej opowiadającej o losach mafiozów dwudziestolecia międzywojennego. Serial "Król" ma być odwzorowaniem dzieła Twardocha na ekranie. Wydawca książki mówi:
Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami  zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.

Zobacz: Seria niefortunnych zdarzeń. Nowy serial dla dzieci i dorosłych - gdzie oglądać? - ZWIASTUN

Dyrektor polskiego oddziału Canal+ o nowym projekcie w wywiadzie dla Wirtualnej Polski powiedział:
- To bardzo wstępny etap, dopiero zakupiliśmy prawa do ekranizacji.
- Zaciekawiła nas oryginalność tej powieści. W Polsce nie było jeszcze serialu opowiadającego o świecie gangsterów, mafii lat 20. XX wieku. Może z tego wyjść bardzo ciekawy serial kryminalny, a zarazem opowiadający nieznaną, trochę ciemniejszą historię międzywojennej Polski – dodaje Szurmiej.

Warto również wspomnieć o tym, że na podstawie książki powstała krótka zajawka mająca na celu promocję książki. Jak podają media, Canal+ wykupił prawa do ekranizacji dzieła jeszcze przed premierą. Czyżby to spot reklamowy zainspirował producentów?

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: