SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Korona Królów. Wszystko co wiemy na temat nowego serialu

Korona Królów. Wszystko co wiemy na temat nowego serialu

13.07.2017, godz. 14:45
Korona królów, wspólne
"Korona Królów" wzbudziła śmiech wśród internautów. foto: TVP info

Telewizja Polska rozpoczęła produkcję najnowszego historycznego serialu pt. „Korona Królów". Zaprezentowana na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu przez Jacka Kurskiego produkcja, będzie toczyła się w latach 1333-1370, kiedy to Kazimierz III Wielki przejął władzę po śmierci swojego ojca Władysława Łokietka. Akcja rozpocznie się na łożu śmierci Łokietka i będzie się skupiać na rządach ostatniego władcy z dynastii Piastów. Zobaczcie, co wiemy o zbliżającej się premierze serialu „Korona Królów"!

"Korona Królów" premiera już tej jesieni w TVP1!

"Korona Królów" będzie pierwszą - od 30 lat - tak ogromną produkcją Telewizji Polskiej. Serial będzie opowiadał historię Kazimierza III Wielkiego - ostatniego władcy z dynastii Piastów. To właśnie on w 1311 roku przejął koronę po spoczywającym na łożu śmierci Władysławie Łokietku.

– „Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat. Pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania naszej państwowości – podkreślił Jacek Kurski

Zobacz: Belfer 2 sezon. Konieczna, Sydor, Pawłowski - kto zagra w nowych odcinkach? - WIDEO

Kiedy dokładnie najnowsza produkcja zawita na naszych ekranach? Wiemy tylko tyle, co do tej pory zdradził prezez TVP:

"Jeśli będzie wyprodukowana odpowiednia ilość odcinków z zapasem, to jest szansa, że ruszymy od września z czterema odcinkami tygodniowo. Ten kostiumowy serial jest już na etapie produkcji. Zrobiony będzie z rozmachem i pokaże wielką potęgę polskiej historii."

W obsadzie serialu „Korona Królów” nie zabraknie na pewno Wiesława Wójcika, bo to właśnie on wcieli się w jednego z najważniejszych historycznych władców polski — Kazimierza III Wielkiego. Między innymi w obsadzie znajdą się również: Halina Łabonarska, Marta Bryła, Mateusz Król i Marcin Rogacewicz. Nowy projekt TVP ma rzekomo upodabniać się do serialu „Wspaniałe stulecie”, tureckiej produkcji, która opowiada o najdłużej panującym władcy Imperium Osmańskiego — sułtanie Sulejmanie Wspaniałym.

Jak wielu fanów zyska najnowsza produkcja telewizji polskiej „Korona Królów"? Czy czekacie niecierpliwie na premierę? Bądźcie z nami na bieżąco i sprawdzajcie co nowego w serialach!

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

autor: oprac. emagu zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: