SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Korona królów. Polskie "Wspaniałe stulecie" w TVP

Korona królów. Polskie "Wspaniałe stulecie" w TVP

14.03.2017, godz. 13:00
Jerzy Zelnik
foto: TVP

Prezes TVP, Jacek Kurski, zapowiedział pojawienie się nowego serialu "Korona królowej" już w 2017 roku. Ma być produkcją historyczno-kostiumową, osadzoną w Polsce i pojawiły się komentarze twierdzące, że będzie to rodzima wersja "Wspaniałego stulecia". O czym jest serial "Korona Królowej"?

Nowy serial "Korona królowej" w 2017 roku w TVP

Nowy serial TVP "Korona królowej" ma się pojawić już w 2017 roku i przedstawiać perypetie oraz intrygi na polskim dworze za czasów Jagiellonów. Nie będzie to jednakże opowieść o władcach, czy też rycerzach.

Zobacz: Niania w wielkim mieście. Kamilla Baar jest hipiską

Jak podaje "Świat Seriali", osoby z produkcji zdradzają:
- Od kilku miesięcy trwają prace literackie nad "Koroną królowej". Akcja ma się rozpocząć w dniu objęcia władzy przez Kazimierza Wielkiego i toczyć przez okres, gdy Polską rządzili Jagiellonowie. Scenariusz jednak nie skupi się na sylwetkach królów. Głównymi bohaterkami będą kobiety żyjące w tamtych czasach.

Brzmi interesująco, ale biorąc pod uwagę ostatni wysyp polskich produkcji kostiumowych i historycznych, może się to skończyć różnie. "Wojenne dziewczyny" na czas pisania tego artykułu zyskały przychylność widzów, za to "Belle Epoque" zebrało sporo nieprzychylnych opinii. Jacek Kurski mówi:

- Jeśli zostanie zrealizowana odpowiednia ilość odcinków, to jest szansa, że od września ruszymy z dwoma lub czterema emisjami tygodniowo. Ten kostiumowy serial nakręcony zostanie z rozmachem i pokaże potęgę polskiej historii

Przeczytaj: Na dobre i na złe. Edyta Olszówka i Zbigniew Stryj w Leśnej Górze

Spytany o obsadę i o plotki na temat pojawienia się w "Koronie królowej" Jerzego Zelnika i Grażyny Szapołowskiej:
- Nie chcę tego jeszcze oficjalnie ogłaszać, ale powiem w ten sposób: wiecie państwo, w której parafii bije dzwon - nieoficjalnie przypuszczenia potwierdza prezes TVP.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: