SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan zostaje w TVP! Ale bez Daniela Olbrychskiego

Klan zostaje w TVP! Ale bez Daniela Olbrychskiego

28.07.2016, godz. 02:00
Klan zostaje! Ale bez Olbrychskiego
Daniel Olbrychski foto:

Fani serialu "Klan" mogą odetchnąć z ulgą! Telewizja Polska porozumiała się z producentami i już jesienią 2016 zobaczymy nowe odcinki "Klanu". Widzów czekają jednak zmiany. W obsadzie nie zobaczymy bowiem Daniela Olbrychskiego (71 l.) wcielającego się w postać Arkadiusza Nowika. Zdaniem aktora poszło o względy polityczne. Pozostali członkowie ekipy musieli pogodzić się z obniżką pensji.

"Klan" po wakacjach 2016 nowe odcinki od września w TVP1

- "Renegocjacje umowy TVP z producentem "Klanu" zakończyły się sukcesem. Nowe stawki są satysfakcjonujące dla obu stron, a nowe odcinki "Klanu" zostaną wyemitowane jesienią" - czytamy w informacji biura rzecznika Telewizji Polskiej.

Patrz: Klan. Daniel Olbrychski nie gra w Klanie, bo TVP1 to telewizja rządowa

To wielki sukces, biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze w lutym ówczesny szef TVP1 Jan Pawlicki (38 l.) mówił, że rozważa zdjęcie serialu z anteny i zastąpienie go innym. Po renegocjacji umów udało się jednak ocalić serial. Rozmowy trwały bardzo długo i aktorzy bali się o swój los.

Większość z nich bowiem utrzymuje się tylko z grania w nim. Miesiące niepewności były dla nich straszne, niektórzy zrezygnowali z nowych, ciekawych propozycji, ufając, iż utrzymają posady. I udało się. Jedynie Daniel Olbrychski musi poszukać sobie czegoś nowego.

Przeczytaj: Klan po wakacjach 2016. Paweł Lubicz nie umrze na białaczkę

- Czuję się szczęśliwy, kiedy gram. Nawet gdy staję przed kamerą w "Klanie". Chociaż od wielu miesięcy nie gościłem na planie tego serialu, może dlatego, że to telewizja rządowa... - wyznał w "Show".

Nieoficjalnie mówi się, że duży wpływ na decyzję władz TVP mieli widzowie i powołany przez nich KOK - Komitet Obrony Klanu, wspierany przez "Super Express".

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: