SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan znika z TVP! M jak miłość też będzie zdjęte z anteny?

Klan znika z TVP! M jak miłość też będzie zdjęte z anteny?

29.02.2016, godz. 11:12
Klan skreślony z TVP1. M jak miłość zagrożone
Klan skreślony z TVP1. M jak miłość zagrożone foto: MTL Maxfilm/m-jak-milosc.pl/AKPA

To już koniec "Klanu"! Słowo ciałem się stanie. "Super Express" jako pierwszy poinformował o tym, że serial "Klan" zniknie z anteny. Tę informację potwierdził właśnie dyrektor TVP1 Jan Pawlicki (38 l.). Serial, który oglądany jest przez 3 miliony widzów, jeszcze w tym roku zakończy swój żywot. Jak udało nam się dowiedzieć, podobny los może spotkać serial TVP2 "M jak miłość".

Serial "Klan" ma 19 lat i wielu fanów, którzy nie wyobrażają sobie, że telenowela mogłaby zniknąć z anteny. Dyrektor TVP 1 niestety zamierza pozbyć się go ze swojej stacji. Zapewnia, że zrobi to w sposób delikatny.

- Jestem zwolennikiem utrzymania "Klanu" do końca roku kalendarzowego, ponieważ jest to format, który ma wiernych widzów, a my nie chcemy naruszać przyzwyczajeń widzów, chcemy kreować nowe przyzwyczajenia i modyfikować, a nie niszczyć. Taki poziom, jaki ma "Klan", buduje się latami, nie można tym gardzić. Uważam, że "Klan" to projekt, który gaśnie. Tego typu seriale są oglądane, ale to nie buduje wartości telewizji na przyszłość - powiedział dyrektor TVP 1 Jan Pawlicki w audycji TOK FM.

Przeczytaj: Klan. Polacy chcą dalej oglądać Lubiczów!

- Będziemy pracować nad formatem, który zastąpi "Klan". To nie nastąpi w sposób gwałtowny - dodał.

Jacek Borkowski (57 l.), który w kultowym już serialu od 19 lat wciela się w psychologa Piotra Rafalskiego, przypuszczał, że kiedyś będzie musiał pożegnać się z serialem.

- Nic nie trwa wiecznie. To jest oczywiste, że to kiedyś musiało się zakończyć. Tego, że "Klan" przez 19 lat wytrzymał na rynku, trzeba pogratulować twórcom i Telewizji Polskiej. Trzeba ukłonić się widzom, że przez tyle czasu z chęcią nas oglądali. Pewnie skończymy serial rodzinną wigilią. To będzie ładny akcent, który zostanie zapisany w historii Telewizji Polskiej - mówi "Super Expressowi" aktor.

Dziwi się jednak Pawlickiemu, że zamierza zdjąć "Klan" w tym roku. - Osobiście zaczekałbym na 20-lecie i wtedy zakończyłbym serial. To byłoby ładne, okrągłe zwieńczenie. Ale widocznie musi być 19. W każdym razie osiągnęliśmy pełną dorosłość - dodaje.

Patrz: M jak miłość. ZWIASTUN nowych odcinków. Co się wydarzy u Mostowiaków? - WIDEO

Podobny los może spotkać serial "M jak miłość". Na ostatniej ramówce TVP 2 nie pojawił się żaden aktor. Gwiazdy serialu boją się o pracę, ale liczą, że telenowelę, którą ogląda 7 milionów widzów, uda się uratować.

- To już nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się głosy, że to koniec "M jak miłość". Nie wiem, dlaczego nikogo od nas nie zaproszono na ramówkę. Na razie nic oficjalnie nie wiemy, mamy jakąś tam liczbę odcinków do nagrania. My też jesteśmy zaskoczeni, kiedy słyszymy, że niedługo może być koniec "M jak miłość". Może uznali, że skoro jesteśmy na antenie 17 lat, to musimy zniknąć? - mówi nam Teresa Lipowska (79 l.).

Wiadomo, że prezes zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski (50 l.) nie jest fanem seriali i może dlatego mówi się o zakończeniu produkcji. - Śledziłem kiedyś "Klan", śledziłem kiedyś "M jak miłość", ale to było wiele lat temu - powiedział.

Miejmy nadzieję, że seriale jednak pozostaną.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: