SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan. Powstał Komitet Obrony Klanu. Petycja widzów uratuje serial?

Klan. Powstał Komitet Obrony Klanu. Petycja widzów uratuje serial?

01.03.2016, godz. 03:00
Tylko wy możecie uratować Klan
foto:

Koniec "Klanu" w TVP! Najdłużej pokazywany polski serial zniknie z anteny. Ta wiadomość wstrząsnęła fanami "Klanu", którzy nie mogą pogodzić się z decyzją nowych władz TVP1 i zapowiadają, że będą walczyć o swoją ukochaną produkcję. W internecie grupa fanów serialu założyła nawet KOK, czyli Komitet Obrony Klanu. Wystosowali też specjalną petycję do władz Telewizji Polskiej. Czytelnicy "Super Expressu" również przyłączają się do akcji.

"Klan" gości na antenie TVP 1 od 1997 roku i nadal pozostaje jednym z najchętniej oglądanych seriali w Polsce. Może liczyć na około 3-milionową widownię. Pierwsze głosy o zakończeniu produkcji pojawiły się w 2012 roku. Wtedy dzięki fanom udało się uratować serial. Również tym razem aktorzy nie tracą nadziei, że będzie podobnie.

Patrz: Klan. Koniec Klanu w TVP1! Jaki serial zastąpi Klan?

- Wiem, że są gorące protesty, więc zobaczymy, jak to będzie. Mam nadzieję, że fani będą działać, już działają. Być może będzie to kontynuowane. Ale to nie zależy od aktorów - mówi "Super Expressowi" Laura Łącz (62 l.), która z serialem związana jest od 14 lat.

Serialowa Gabriela Wilczyńska ma nadzieję, że wbrew zapowiedziom nowego szefa TVP1 Jana Pawlickiego "Klan" nie zniknie.

- Czuję się bardzo związana z kolegami z "Klanu" i ekipą. Była to bardzo miła praca. Miejsce, gdzie nagrywałam, znajdowało się minutę od miejsca, gdzie mieszkam, więc miałam bardzo wygodnie. Będzie mi przykro, jeżeli serial się skończy. Wielokrotnie były takie plany, potem widzowie protestowali tak gorąco, że te plany się zmieniały. Mam dużo swoich poetyckich monodramów, z którymi jeżdżę po Polsce i odbywam spotkania z ludźmi w różnym wieku, młodzieżą i osobami dorosłymi, i wiem, jak wielu wiernych widzów ma ten serial. Nie można takich seriali jak "M jak miłość", "Klan" czy "Barwy szczęścia" oceniać z perspektywy warszawskich elit czy grupy ludzi o innych gustach czy preferencjach telewizyjnych - dodaje.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: