SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan. Paweł Lubicz chory na białaczkę! Ostatnia wola umierającego Pawła

Klan. Paweł Lubicz chory na białaczkę! Ostatnia wola umierającego Pawła

16.03.2016, godz. 10:56
Klan. Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger), Jadwiga (Dorota Kamińska)
Klan. Paweł Lubicz (Tomasz Stockinger), Jadwiga (Dorota Kamińska) foto: materiały prasowe TVP1

Śmiertelna choroba w serialu "Klan" ciężko doświadcza rodzinę Lubiczów. Od kiedy Paweł (Tomasz Stockinger) dowiedział się, że jest chory na białaczkę limfatyczną myśli tylko o tym, co się stanie z jego dziećmi gdy umrze. W 2907 odcinku "Klanu" doktor Lubicz przekazuje ostatnią wolę swojej siostrze Elżbiecie (Barbara Bursztynowicz). Prosi ją, by w razie jego śmierci zaopiekowała się jego synem Pawełkiem (Julian Peciak). Dorosłe córki Agnieszka (Paulina Holtz) i Ola (Kaja Paschalska) dadzą sobie bowiem radę same.

"Klan" odcinek 2907 - środa, 16.03.2016, o godz. 17.55 w TVP1

Czy Paweł Lubicz z "Klanu" umrze, a Tomasz Stockinger pożegna się z serialem, w którym gra od 1997 roku? Nie ma takiej możliwości, bo aktor nie zamierza odchodzić z "Klanu". Widzowie nie zobaczą więc śmierci Pawła Lubicza. Muszą jednak przygotować się na trzymające w napięciu odcinki, w których chory na białaczkę lekarz będzie walczył o życie.

Przeczytaj: Klan. Barbara Bursztynowicz żegna się z Klanem i szuka nowej pracy

W 2907 odcinku "Klanu" o chorobie Pawła dowiaduje się jego siostra Elżbieta. Lubicz dzwoni do niej i prosi o spotkanie. Początkowo kobieta podejrzewa, że Paweł chce ją poinformować o tym, że przekłada planowany na Wielkanoc ślub ze swoją kochanką Jadwigą (Dorota Kamińska).

Przed tą rozmowę Elżbieta mówi Jerzemu (Andrzej Grabarczyk), że bez względu na to, o co ją poprosi Paweł, to dla brata zrobi wszystko. Jak podaje "Świat Seriali" Elżbieta przeżywa szok kiedy Lubicz przekazuje ją tragiczną wiadomość o swojej chorobie.

Patrz: Złoty wiek. Nowy serial o Jagiellonach w TVP. Zastąpi Klan?

- Zrobiłem badania i okazało się, że jestem chory. Mam białaczkę limfatyczną, wczesne stadium, konsultowałem to z hematologiem i mam już plan leczenia - przyznaje Paweł i od razu pociesza siostrę, że nie zamierza się poddać bez walki. Leczenie białaczki jest możliwe i stosując nowoczesną terapię może przecież wygrać ze śmiercią.

Mimo tego, że w doktorze jest wola walki o życie, to nie opuszcza go też myśli, że może umrzeć. I dlatego przekazuje Elżbiecie swoją ostatnią wolę. - Gdyby jednak coś poszło nie tak...Pawełek... Ne wiem, kto powinien się nim zaopiekować - mówi poruszony Lubicz, a Elżbieta od razu mu przerywa. - Cokolwiek by się działo, zawsze możesz na mnie liczyć - zapewnia brata.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: