SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan. Lubiczowie zostają w TVP. Nowe umowy na produkcję Klanu

Klan. Lubiczowie zostają w TVP. Nowe umowy na produkcję Klanu

27.07.2016, godz. 09:53
Jacek Kurski/ Klan. Elżbieta (Barbara Bursztynowicz), Jerzy (Andrzej Grabarczyk)
Jacek Kurski/ Klan. Elżbieta (Barbara Bursztynowicz), Jerzy (Andrzej Grabarczyk) foto: AKPA

"Klan" uratowany! Emitowany od 19-stu lat serial o rodzinie Lubiczów doczeka się nowych odcinków. Wieszczony od miesięcy koniec "Klanu" nie nastąpi. Zarząd TVP lada dzień podpisze umowy z producentami na emisję kolejnych odcinków "Klanu", które w Jedynce pojawią się jesienią 2016. A jeszcze nie tak dawno władze Telewizji Polskiej chciały zlikwidować "Klan", bo serial nie przynosi zbyt duże starty.

"Klan" po wakacjach 2016 nowe odcinki od września w TVP1

"Klan" zostaje w TVP! Aktorzy i członkowie ekipy produkcyjnej nie muszą już drżeć o pracę. Wbrew krążącym od miesięcy plotkom "Klan" nie zostanie zlikwidowany. Szefostwo Telewizji Polskiej zdecydowało, że emitowany od 1997 roku serial o losach rodziny Lubiczów będzie nadal kręcony, a nowe odcinki pojawią się w Jedynce już od września 2016 w jesiennej ramówce stacj.

Patrz: Klan. Daniel Olbrychski nie gra w Klanie, bo TVP1 to telewizja rządowa


- TVP finalizuje proces renegocjacji umów na produkcję seriali. Rozmowy z producentami "Klanu" zakończyły się sukcesem - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jako pierwsza została podpisana umowa na dalszą produkcję "Klanu". Nowe umowy oznaczają zmiany w pensjach wypłacanych aktorom i pozostałym twórcom serialu. Ponieważ jednak wszystko objęte jest ścisłą tajemnicą to nie wiadomo czy gwiazdy "Klanu" stracą część swojego wynagrodzenia. - Nowe stawki są satysfakcjonujące dla obu stron - poinformowało biuro rzecznika Telewizji Polskiej.

Zdjęcia na planie "Klanu" już się rozpoczęły, jednak nie wiadomo jeszcze ostatecznie, czy nowe odcinki pojawią się na antenie. Wiele wskazuje na to, że na początku września.

Przeczytaj: Klan po wakacjach 2016. Paweł Lubicz nie umrze na białaczkę

Kilka miesięcy temu przyszłość "Klanu" rysowała się w czarnych barwach. W marcu prezes TVP Jacek Kurski tłumaczył, że "Klan" i inne popularne produkcje przynosiły spółce w przeszłości wielomilionowe straty i rozważa możliwość likwidacji serialu.

Poprzedni dyrektor TVP1 Jan Pawlicki powiedział nawet, że chciałby zastąpić "Klan" innym serialem. Ostatecznie TVP zaprzeczyła jednak informacjom o rezygnacji z "Klanu", ale zaznaczyła, że bez nowych umów z producentami się nie obejdzie.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: