SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Klan. Koniec Klanu w TVP1! Jaki serial zastąpi Klan?

Klan. Koniec Klanu w TVP1! Jaki serial zastąpi Klan?

29.02.2016, godz. 09:56
Barbara Bursztynowicz, Andrzej Grabarczyk
Barbara Bursztynowicz, Andrzej Grabarczyk foto: AKPA

"Klan" będzie emitowany w TVP1 tylko do końca 2016 roku! Koniec "Klanu" jest już przesądzony. Dyrektor TVP1 Jan Pawlicki potwierdził, że telenowela o losach rodziny Lubiczów nie ma przyszłości. W TVP trwają już prace nad serialem, który zastąpi "Klan" w nowym roku. Mówi się, że miejsce "Klanu" zajmie nowy serial historyczny pod roboczym tytułem "Złoty wiek", którego akcja ma się rozgrywać w XVI wieku i pokazywać dworskie intrygi oraz romanse.

"Klan" ostatni raz pojawi się w Jedynce pod koniec 2016 roku. Niestety potwierdziły się czarne scenariusze, że emitowany od 19. lat telenowela o rodzinie Lubiczów będzie miała swój wielki finał.

- Chciałbym, żeby "Klan" był emitowany do końca roku. To zależy od negocjacji zarządu z producentem. Szanujemy "Klan" i jego widzów, ale jest to projekt przemijający - powiedział dyrektor Jedynki w programie telewizyjnym "TOK  FM".

Przeczytaj: Klan znika z TVP! M jak miłość też zagrożone


TVP1 pracuje nad nową telenowelą, która w paśmie popołudniowym zastąpi nadawany od blisko 19 lat „Klan”. Na razie serial będzie można oglądać do końca czerwca, a o jego powrocie jesienią zdecyduje zarząd  TVP.
- Chciałbym, żeby "Klan" był emitowany do końca roku - dodał Jan Pawlicki, dyrektor Jedynki.

Na razie Telewizja Polska przedłużyła umowę z producentem "Klanu" na produkcję nowych 90 odcinków. Obecny kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2016 roku. O tym co dalej z "Klanem" zarząd TVP zdecyduje jeszcze w kwietniu.

Patrz: Klan. Polacy chcą dalej oglądać Lubiczów!

Szef Jedynki nie ukrywa, że chce, żeby miejsce "Klanu" w 2017 roku zajął nowy serial. Do końcu roku będą bowiem trwały intensywne prace nad nową produkcją. Jan Pawlicki nie zdradza dokładnie jaki seerial zastąpi "Klan", ale bardzo możliwe, że telenowela historyczno-kostiumowa "Złoty wiek", której akcja ma się toczyć w XVI wieku na polskich dworach.

TVP1 pracuje w sumie nad trzema projektami seriali: dwoma historycznymi i jednym współczesnym. "Złoty wiek" to jeden z nich, a drugim planowanym do emisji jest cotygodniowy serial opowiadający o Żołnierzach Wyklętych.

Trzeci nowy serial TVP1 to współczesny serial obyczajowy. - Chciałbym stworzyć taki format, który wpisywałby się w oczekiwania widzów takich seriali jak "M jak miłość", które mają ogromną oglądalność, ale dawał im coś więcej, angażował większą liczbę odbiorców - powiedział jakiś czas temu Jan Pawlicki.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Super Express TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: