SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Jarosław Kuszewski nie żyje. Zmarł ojciec Kacpra Kuszewskiego z M jak miłość. Kiedy i gdzie pogrzeb?

Jarosław Kuszewski nie żyje. Zmarł ojciec Kacpra Kuszewskiego z M jak miłość. Kiedy i gdzie pogrzeb?

29.07.2016, godz. 08:20
Kacper Kuszewski i jego ojciec Jarosław
Kacper Kuszewski i jego ojciec Jarosław foto: MTL Maxfilm/ East News

Jarosław Kuszewski (81 l.) nie żyje. Znany aktor, który prywatnie był ojcem Kacpra Kuszewskiego, czyli Marka Mostowiaka z "M jak miłość" zmarł w Bydgoszczy w środę, 27.07.2016 roku. O śmierci Jarosława Kuszewskiego poinformowała Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy, z którą zmarły artysta przez lata był związany. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Jaroslawa Kuszewskiego? Nabożeństwo żałobne już w sobotę, 30.07.2016, o godz. 16.30 na cmentarzu w Rumi-Janowo koło Gdyni.

Jarosław Kuszewski, którego szczyt aktorskiej kariery przypadł na lata 50. i 60. był także reżyserem i dziennikarzem, a prywatnie ojcem Kacpra Kuszewskiego i mężem Ireny Żarnowskiej, koncertmistrzyni Okiestry Symfonicznej. Pierwszą żoną była matka Kacpra Kuszewskiego, Małgorzata Szudarska. Rodzice aktora z "M jak miłość" rozstali się jednak kiedy był nastolatkiem.

Jarosław Kuszewski urodził się 21 października 1935 roku w Kielcach. Był przede wszystkim aktorem teatralnym. Grał na wielu scenach we Wrocławiu, Opolu, a także w Warszawie - w Teatrze Klasycznym i Teatrze Współczesnym.

W latach 70-tych pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego, po czym jako aktor i reżyser pracował w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie i Teatrze im. J. Szaniawskiego w Płocku. Później te same funkcje sprawował w Teatrze Dramatycznym w Gdyni. W połowie lat 80-tych spełniał się jako aktor na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy, w której po przejściu na emeryturę osiadł.

Jarosław Kuszewski grał m.in. w filmach: "Cień" (1956 r.), "Pigułki dla Aurelii" (1958 r.), "Matka Joanna od Aniołów" (1960 r.), "Legenda" (1970 r.)

Ostatnie pożegnanie Jarosława Kuszewskiego odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2016, o godz. 9.30 w kaplicy na Cmentarzu przy ul. Wiślanej w Bydgoszczy. Pogrzeb zaplanowano też w sobotę o godz. 16.30 na cmentarzu w Rumi-Janowo.

O śmierci ojca Kacpra Kuszewskiego poinformowała Filharmonia Pomorska im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy na swojej stronie na Facebooku.

"Otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość - zmarł Pan Jarosław Kuszewski, mąż pani Ireny Żarnowskiej.
Wyrazy szczerego współczucia i wielkiego żalu kierujemy do Pani Koncertmistrz, Rodziny i Przyjaciół.
Żegnamy Aktora, Reżysera, Dziennikarza i Intelektualistę o charyzmatycznej Osobowości, ale przede wszystkim Wielkiego Przyjaciela naszej Instytucji, przez wiele lat życzliwego, błyskotliwego Recenzenta koncertów, i Melomana. Kochał muzykę. Pokochał nasze miasto, które stało się ostatnim przystankiem i azylem w Jego bogatym życiu. Pan Jarosław pozostanie na zawsze w naszej pamięci i sercach".

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: