SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Hell On Wheels - Witaj w piekle. Hitowy serial w FOKUS TV od 1.10.2016 - ZWIASTUN

Hell On Wheels - Witaj w piekle. Hitowy serial w FOKUS TV od 1.10.2016 - ZWIASTUN

26.09.2016, godz. 06:00
Hell On Wheels - Witaj w piekle
Hell On Wheels - Witaj w piekle foto: Fokus TV

"Hell On Wheels - Witaj w piekle" to nowy serial twórców "Breaking Bad" i "The Walking Dead", który widzowie będą mogli oglądać w każdy piątek i sobotę od 1.10.2106, o godz. 22.00 na antenie telewizji FOKUS TV.  "Hell On Wheels - Witaj w piekle" opowiada też o trudnych losach imigrantów przybyłych z całego świata oraz świeżo wyzwolonych niewolników. Pokazuje bezlitosne traktowanie społeczności Indian – rdzennych mieszkańców tych terenów. Kim są bohaterowie "Hell On Wheels - Witaj w piekle"? Kto znalazł się w obsadzie?

"Hell On Wheels - Witaj w piekle" - premiera w FOKUS TV w sobotę, 1.10.2016, o godz. 22.00

Emisja serialu "Hell On Wheels - Witaj w piekle"" rozpoczyna się w sobotę, 1 października 2016, ale nowe odcinki będzie można oglądać w każdy piątek i sobotę na antenie FOKUS TV.

Rok 1865, Dziki Zachód. Były żołnierz konfederacji, Cullen Bohannon, poszukujący zemsty na mordercach ukochanej żony, dociera do miasta stworzonego dla budowniczych „żelaznych dróg”. Praca przy powstawaniu kolei przyciąga wyzwolonych niewolników, skazańców i desperatów. Cullen wkracza w okrutny świat bezwzględnych twardzieli, dla których istnieje jedno prawo – prawo silniejszego.

W poszukiwaniu morderców żony, Cullen Bohannon (Anson Mount) trafia do tętniącego życiem, ale także niebezpiecznego miasteczka zwanego Hell on Wheels. Możliwość zarobku przy budowie inżynieryjnego cudu tamtej epoki - kolei transkontynentalnej Union Pacific, przyciąga zarówno zwykłych, porządnych ludzi, jak i wyrzutków i szubrawców z całego kraju. Dla tych ostatnich najpopularniejszą rozrywką są rozróby, alkohol i zabawa w domu publicznym.

Cullen zostaje strażnikiem robotników pracujących przy kolei. Wśród nich jest były niewolnik Elam Ferguson (Common, popularny amerykański raper), chcący pomścić śmierć przyjaciela i walczyć o traktowanie na równi z białymi. Na drodze Cullana staje też piękna Lily Bell (Dominique McElligott), która jest w posiadaniu cennych dla chciwego i okrutnego przedsiębiorcy Thomasa „Doc” Duranta (Colm Meaney), map. 

Hell on Wheels to brudne, zbłocone, ruchome miasteczko „przesuwające się” wraz z budową kolei. Pojedynki z bronią w ręku, krwawe morderstwa, zemsta i chciwość - to codzienność tego miejsca. Z drugiej strony są ludzie, dla których honor i uczciwość to najważniejsze wartości w życiu. Także miłość znajdzie w tym serialu swoje miejsce.

Akcja trzyma w napięciu, a scenografia i kostiumy wiernie oddają rzeczywistość Dzikiego Zachodu. Twórców serialu "Hell on Wheels" zainspirowały autentyczne wydarzenia. Pełna przygód historia to również zapis dziejów Ameryki. Pokazuje, w jaki sposób ten wielki kraj odbudowywał się po jednym z najbardziej krwawych wewnętrznych konfliktów w swojej historii. Przygląda się z bliska korupcji i chciwości zarządzających wielką inwestycją kolejową.

Thomas Durant, w którego rolę wcielił się Colm Meaney, żył w latach 1820 – 1885. Był amerykańskim finansistą i propagatorem rozwoju kolei. Początkowo został zastępcą prezesa Union Pacific i zajmował się nadzorem nad kontraktem rządowym za czasów prezydenta Lincolna.

W czasie swojej pracy wykazał się niezwykłym sprytem i znalazł wiele sposobów na czerpanie osobistych korzyści finansowych z budowy kolei. Bezczelnie oszukał rząd amerykański tworząc przedsiębiorstwo Credit Mobilier, które umożliwiało mu przejmowanie pieniędzy z rządowych subsydiów na kolej. Udało mu się również zmanipulować inwestorów, dokonując oszustwa giełdowego, które przyniosło mu 5 milionów zarobku.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Fokus TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: