SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Dziewczyny ze Lwowa. Obsada, kim są bohaterki Dziewczyn ze Lwowa, nowego serialu w TVP1?

Dziewczyny ze Lwowa. Obsada, kim są bohaterki Dziewczyn ze Lwowa, nowego serialu w TVP1?

07.09.2015, godz. 07:00
Dziewczyny ze Lwowa. Olyia (Katarzyna Ucherska), Swietłana (Anna Maria Buczek), Polina (Magdalena Wróbel), Uliana (Anna Gorajska)
Dziewczyny ze Lwowa. Olyia (Katarzyna Ucherska), Swietłana (Anna Maria Buczek), Polina (Magdalena Wróbel), Uliana (Anna Gorajska) foto: AKPA

"Dziewczyny ze Lwowa" to nowy serial twórców "Rancza,  reżysera Wojciecha Adamczyka i scenarzysty Roberta Bruttera. Bohaterkami serialu "Dziewczyny ze Lwowa" są cztery przyjaciółki z Ukrainy. Uljana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel), Olyia (Katarzyna Ucherska) i Swietłana (Anna Maria Buczek) przyjeżdżają do Polski, by znaleźć pracę na czarno. W obsadzie "Dziewczyn ze Lwowa" znaleźli się aktorzy, którym widzowie na pewno kojarzą z innych produkcji, ale nie zaliczają się oni do grona gwiazd naszego show-biznesu.

"Dziewczyny ze Lwowa" nowy serial w TVP1 od niedzieli, 6 września 2015

O czym jest serial "Dziewczyny ze Lwowa", który będzie emitowany jesienią 2015 w TVP1? To licząca 13 odcinków opowieść o czterach Ukrainkach, które przyjeżdżają do Warszawy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia.

Uliana, Polina, Olyia i Swietłana wspólnie wynajmują pokój w zrujnowanej kamienicy od miłego, starszego pana (Marian Dziędziel). A ponieważ desperacko potrzebuą pieniędzy zgadzają się na pracę na czarno, poniżej swoich kwalifikacji i zupełnie niezwiązaną z ich wykształceniem.

Przeczytaj: Dziewczyny ze Lwowa w jesiennej ramówce TVP1 zamiast Blondynki

Kim są bohaterki serialu "Dziewczyny ze Lwowa"?

Swietłana (Swieta) - na Ukrainie była inżynierem. Mocno stąpa po ziemi i rezygnuje ze swoich  ambicji zawodowych, aby utrzymać dwójkę dzieci.

Uljana - samotnie wychowuje kilkuletnią córeczkę. Jest skrzypaczką, absolwentką konserwatorium, która straciła pracę we lwowskiej filharmonii.

Polina -  prowadziła agencję modelek na Ukrainie. Uciekła ze Lwowa po jak jak jej firma zbankrutowała, a wspólnik okazał się oszustem. Przedsiębiorcza kobieta zakłada w Polsce kilka biznesów m.in. jest brygadzistką firmy sprzątającej, zakłada firmę kosmetyczną i szmugluje ubranka dziecięce. Pieniądze, które zarabia w Polsce wysyła rodzinie na Ukrainie.

Patrz: M jak miłość. Feliks Matecki dostał rolę w Dziewczynach ze Lwowa

Olyia - romantyczka, która przyjeżdża do Warszawy, zarobić pieniądze dla swojego chłopaka Igora (Józef Pawłowski). Chłopak Olyi ma swój urok, ale jest niezłym kombinatorem.Typ maczo z kozacką duszą - śpiewa, gra na gitarze.

pani Nowakowa (Marta Lipińska) - kobieta, u ktorej pracuje Olyia. Mało sympatyczna egoistka, skupiona na sobie, często złośliwa. Kiedy zauważa, że Olyia to pracowita, dobra i skromna dziewczyna postanawia jej pomóc.

W serialu "Dziewczyny ze Lwowa" pojawi się gościnnie wielu znanych aktorów, m.in.: Krzysztof Stelmaszyk, Ignacy Gogolewski, Dorota Segda, Stanisław Brejdygant, Paulina Chapko.

Zdjęcia do "Dziewczyn ze Lwowa" powstają w Warszawie i okolicach, m.in. w Radości. Serialowy Lwówa "gra" Przemyśl.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Polub nas na Facebooku

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: