SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bombowe dziewczyny. O czym jest nowy serial w FOKUS TV?

Bombowe dziewczyny. O czym jest nowy serial w FOKUS TV?

14.01.2016, godz. 06:40
Nowy serial „Bombowe dziewczyny”
foto:

"Bombowe dziewczyny", serial wojenny w FOKUS TV, którego premiera już w poniedziałek, 18.01.2016, o godz. 17 to spojrzenie na II wojnę świątową oczami kobiet. Bohaterkami liczącego 18 odcinków serialu "Bombowe dziewczyny" są Lorna (Meg Tilly), Gladys (Jodi Balfour), Betty (Ali Liebert) i Kate (Charlotte Hegele), które pracują razem w fabryce broni "Victory Munitions" w Kanadzie.

"Bombowe dziewczyny" od poniedziałku, 18.01.2016, o godz. 17 w FOKUS TV

Serial „Bombowe dziewczyny” przenosi widzów w lata 40-ste XX w. do kanadyjskiej fabryki amunicji „Victory Munitions”. Cztery główne bohaterki – Lorna, Gladys, Betty i Kate opuściły rodzinne domy, aby służyć ojczyźnie, jak również zarabiać pieniądze.

Choć czasy temu nie sprzyjają, kobiety mają duży apetyt na życie. Dążą, aby żyć na własny rachunek w poczuciu prawa do samodzielności, własnych przekonań, uczuć i wyborów. Cztery koleżanki wyrywają się z przypisanych im ról żon, matek i kochanek

Lorna (Meg Tilly) jako najstarsza i najbardziej doświadczona pośród koleżanek odpowiada za dziewczęta pracujące na hali. Z pozoru twarda i chłodna zakochuje się bez pamięci w koledze z pracy. W ten sposób chce uciec od problemów codzienności.

Temperamentna Gladys (Jodi Balfour) pochodzi z zamożnej rodziny, przez co ciężko jest jej zdobyć akceptację innych dziewcząt. Chce wyrwać się ze swojego środowiska z powodu duszących konwenansów.
Betty (Ali Liebert) jest silna i niezależna, zawsze mówi to, co myśli. Jej odwaga i nieustępliwość to jednak tylko pozory, ponieważ w głębi duszy skrywa wielkie obawy z powodu odmiennej orientacji seksualnej.

Młodziutka Kate (Charlotte Hegele) walczy z nieśmiałością i skrycie podkochuje się w swoim przyjacielu. Praca w fabryce to dla niej ucieczka przed ojcem stosującym wobec niej przemoc.

„Bombowe dziewczyny” przedstawia codzienne życie kobiet, które dzięki swojej pracy wspierały aliantów walczących na froncie europejskim. Żołnierski strój zastąpiły fikuśne fryzury, dopracowany makijaż i wzorzyste sukienki – także podczas produkcji bomb i amunicji bohaterki dbają o perfekcyjny wygląd.

Mimo że pośrednio uczestniczą w działaniach wojennych, ich codzienność wypełniają głównie osobiste troski. Praca, dzięki której wyszły z domów, uwalnia je z gorsetu ograniczeń społecznych. Przekraczając normy narzucone przez innych, zrywają bezpowrotnie z wizerunkiem słabej płci.


Oglądaj serial "Bombowe dziewczyny" od poniedziałku do środy o 17:00, tylko w FOKUS TV.

Chcesz wiedzieć więcej i obejrzeć wszystkie odcinki serialu Odwiedź fokus.tv!

Źródło: Fokus TV
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: