SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Teodor Junod i Dorota Junod. Kim byli rodzice Eugeniusza Bodo?

Bodo. Teodor Junod i Dorota Junod. Kim byli rodzice Eugeniusza Bodo?

03.04.2016, godz. 21:09
Bodo. Jadwiga Dorota Junod (Agnieszka Wosińska), Teodor (Mariusz Bonaszewski)
Bodo. Jadwiga Dorota Junod (Agnieszka Wosińska), Teodor (Mariusz Bonaszewski) foto: bodo.tvp.pl/ Bodo TVP Facebook/ AKPA

Kim byli rodzice Eugeniusza Bodo, słynnego aktora dwudziestolecia międzywojennego, którego biografią jest serial TVP1 "Bodo"? Jaki wpływ na życie i karierę Eugeniusza Bodo mieli jego rodzice - Szwajcar Teodor Junod (Mariusz Bonaszewski) i Polka Jadwiga Dorota Junod (Agnieszka Wosińska)?

"Bodo" nowy serial w TVP1 w każdą niedzielę o godz. 20.25

W serialu "Bodo" widzowie poznają historię życia Eugeniusza Bodo, największego gwiazdora kina i teatru lat 20. i 30. Aktor, wokalista reżyser, producent, biznesmen, bohater plotek i skandali, obiekt westchnień kobiet i idol mężczyzn. Taki był Eugeniusz Bodo, którego w serialu gra dwóch aktorów - Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt.

Przeczytaj: Bodo. Kochanki i romanse Eugeniusza Bodo w nowym serialu TVP1 - ZDJĘCIA

Ale Eugeniusz Bodo nie osiągnąłby takiej pozycji gdyby nie rodzice. Nadopiekuńcza matka Dorota o ambicjach scenicznych oraz ojciec Teodor, który przeszedł dokładnie tę samą drogę, co syn. To dzięki niemu Bodo związał się z teatrem i zrobił oszałamiającą karierę. Jacy naprawdę byli Teodor i Dorota Junod?

Kim byli rodzice Eugeniusza Bodo - Dorota i Teodor Junod?

Jadwiga Dorota Junod (w tej roli Agnieszka Wosińska) urodziła się w Moszczenicy w niezbyt zamożnej szlacheckiej rodziny.

Na jednym z pokazów objazdowego kina poznała uroczego Szwajcara - Teodora Junoda. Zakochała się i wkrótce zaszła z Teodorem w ciążę. Wyjechała do jego rodziny, do Genewy. Tam urodził się Bohdan Eugeniusz, znany w przyszłości jako "Bodo".

Dorota razem z Teodorem i maleńkim synem zjeździli niemalże całe Imperium Rosyjskie oraz pogranicze Chin i Persji. Dorota występowała jako tancerka, Teodor organizował pokazy objazdowego kina. W końcu wrócili do Łodzi, gdzie osiedlili się na stałe. Tu relacje Teodora i Doroty przestały się układać, wkrótce wzięli rozwód.

Matka Bodo przede wszystkim zajmuje się dorastającym Eugeniuszem, który staje się jej absolutnym oczkiem w głowie. Troska o syna z czasem przeradza się w niezdrową nadopiekuńczość. Gotowa jest zaplanować dziecku życie w najmniejszych detalach, w szczególności zaś nie podoba jej się jego fascynacja sceną i teatrem.

I między innymi właśnie ta osaczająca postawa Doroty doprowadziła 17-letniego Eugeniusza do decyzji o ucieczce z domu i próby ułożenia sobie życia po swojemu.

Przez całe życie Dorota jest dla Bodo najbliższą osobą. Mieszkają razem, kobieta surowo ocenia życiowe partnerki Bodo, doradza  mu w sprawach jego kariery, czynnie uczestniczy w realizacji jego filmów.

Z czasem nadopiekuńczość Doroty ustępuje po prostu życiowej mądrości i matka staje się osobą nie pozwalającą coraz popularniejszemu aktorowi obrosnąć w piórka, stracić dystans do samego siebie. W końcu to także namówi Eugeniusza by chwilę po wybuchu wojny wyjechał do Lwowa.

Patrz: Bodo. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt w roli głównej. Dlaczego Eugeniusza Bodo gra dwóch aktorów


Teodor Junod
(w tej roli Mariusz Bonaszewski) przystojny Szwajcar był właściciel objazdowego kina, późnej twórcą łódzkiego kinoteatru Urania. Ojciec Eugeniusza przez całe życie był lekkoduchem i marzycielem.

Zakochany w kinie oraz żonie Dorocie, dla której jest mącicielem, pragnącym za pomocą Eugeniusza spełnić własne marzenia o kinie. Czarujący i inteligentny. Gdy nastoletni Bodo ucieka z domu, Teodor wykorzystuje ten moment, by ponownie zbliżyć się do Doroty.

Doskonale rozumie pragnienia Eugeniusza, stara się mu pomóc w realizacji marzeń. Dla Bodo jest wielkim autorytetem w sprawach artystycznych i życiowych. Finalnie to on pomoże Eugeniuszowi w zawarciu pierwszego kontraktu na występy w Warszawie.

Teodor Junod umiera w 4 odcinku "Bodo" na grypę hiszpankę, której epidemia wybuchła w Łodzi.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz ZWIASTUN serialu "Bodo" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: