SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Skąd się wziął pseudonim Bodo? Dlaczego Eugeniusz Bohdan Junod zmienił nazwisko?

Bodo. Skąd się wziął pseudonim Bodo? Dlaczego Eugeniusz Bohdan Junod zmienił nazwisko?

06.03.2016, godz. 20:00
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska)
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska) foto: EAST NEWS

Eugeniusz Bodo, którego prawdziwą historię życia widzowie poznają w serialu TVP1 "Bodo", naprawdę nazywał się Eugeniusz Bohdan Junod. Od młodości nazywany był przez bliskich Bodziem. Skąd wziął się pseudonim "Bodo"? Pochodzi on od pierwszych sylab imion: jego pierwszego imienia (Bogdan) i matki (Jadwiga Anna Dorota)

Gdyby Eugeniusz Bodo żył współcześnie, byłby największą gwiazdą, którą nie mogałby sie opędzić od paparazzi. W międzywojnnej Polsce wszyscy znali Bodo!

Aktor i wokalista, który ponad wszystko kochał teatr, kino i kabaret, miał niesamowitą zdolność podbijania serc publiczności. Kochali go wszyscy Polacy, był bożyszczem kobiet, które widziały w nim faceta z charyzmą. Dla mężczyzn  był wzrorem do naśladowania.

Przeczytaj: Bodo. Pełna obsada serialu. Kto jest kim w Bodo? Wszyscy bohaterowie i aktorzy

Prostota, poczucie humoru, elegancja, ale przede wszystkim upór w dażeniu do realizacji marzeń. Taki właśnie był Eugeniusz Bodo, a właściwie Eugeniusz Bohdan Junod. Syn Szwajcara Teodora Junoda urodził się w Genewie, ale kiedy miał rok rodzice sprowadzili się do Łodzi. Aktor przez całe życie zachował obywatelstwo Szwajcarii (co przyczyniło się do jego śmierci), jednak fakt ten nie był powszechnie znany w okresie międzywojennym.

Patrz: Kim był Eugeniusz Bodo? Jak zmarł? Życiorys aktora w serialu TVP1

Od wczesnych lat młodości znajomi i rodzice nazywali go Bodziem. Debiut na scenie na deskach prowadzonego przez ojca Teatru Iluzji Urania w wieku 10 lat. Rola kowboja Bodo – cudownego dziecka XX wieku - była dla niego przełomowa. Imię kowboja stało się artystycznym pseudonimem słynnego aktora. W ten sposób aktor połączył też sylaby z imienia swojego i swojej matki.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: