SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Eugeniusz Bodo zabija przyjaciela Witolda Rolanda w wypadku

Bodo. Eugeniusz Bodo zabija przyjaciela Witolda Rolanda w wypadku

24.04.2016, godz. 18:00
Bodo. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Karol Hanusz (Eryk Kulm), Witold Roland (Stefan Pawłowski)
Bodo. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Karol Hanusz (Eryk Kulm), Witold Roland (Stefan Pawłowski) foto: EAST NEWS

Śmierć w 8 odcinku serialu "Bodo"! Niedoświadczony Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt) spowoduje wypadek samochodowy, w którym zginie jeden z jego przyjaciół! Witold Ronald (Stefan Pawłowski) umrze na miejscu, po tym jak Bodo wsiądzie za kierownicę bez prawa jazdy. Czy sławny aktor odpowie za śmierć kolegi po fachu?

"Bodo" odcinek 8 - niedziela, 24.04.2016, o godz. 20.25 w TVP1

W 8 odcinku "Bodo" (rok 1928) Eugeniusz kupuje samochód. Nie posiada jeszcze prawa jazdy, więc wynajmuje kierowcę. Okazuje się nim być jego dawny przyjaciel Antek. Aktor jednak nie zawsze korzystał z usług doświadczonego szofera. Po klęsce jednego z filmów Bodo wybiera się do Poznania z Antkiem i Witoldem i tym razem to on siada za kierownicą. Niestety dochodzi do tragedii, a Roland ginie na miejscu...

Przeczytaj: Bodo. Gdzie kręcono serial? Zdjęcia w ponad 300 miejscach

W 9 odcinku serialu "Bodo" Eugeniusz próbuje poradzić sobie z traumą po tragicznym wypadku samochodowym. Stara się znaleźć zapomnienie w pracy. Wraz z Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem zakłada wytwórnię filmową BWB. Angażują się w produkcję kręconego w Afryce "Głosu pustyni". Bodo pisze scenariusz i chce zagrać jedną z głównych ról.

Jak było naprawdę?

Witold Roladn był aktorem, który grał głównie role amantów i role komediowe, a w teatrach rewiowych występował jako tancerz i piosenkarz. Karierę Witolda Rolanda przerwała jego nagła śmierć w wieku zaledwie 31 lat. Witold zginął w wypadku samochodowym 27 maja 1929 roku. Bodo, prowadząc swojego chevroleta, którym podróżował z kolegami z teatru "Morskie Oko", spowodował wypadek, wpadając prosto na drzewo. Witold Roland zginął na miejscu. Spoczywa na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Eugeniusz Bodo został za to skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: