SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Eugeniusz Bodo oświadcza się ukochanej Adzie

Bodo. Eugeniusz Bodo oświadcza się ukochanej Adzie

03.04.2016, godz. 13:41
Bodo odcinek 5. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt)
Bodo odcinek 5. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt) foto: Bodo serial TVP Facebook

Tomasz Schuchardt serialu "Bodo" zastępuje Antoniego Królikowskiego. W 5 odcinku "Bodo" mijają dwa lata. Jest 1920 rok. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt) z teatrem "Czarny kot" wraca do Łodzi. Jest odmieniony i pewny siebie - zmężniał i wydoroślał. Na jeden z gościnnych występów w Łodzi zaprasza ukochaną Adę (Anna Pijanowska). Przekonuje ją, żeby przyjechała do niego do Warszawy. Ada traktuje to zaproszenie jako oświadczyny.

"Bodo" odcinek 5 - niedziela, 3.04.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Od 5 odcinka serialu "Bodo" w postać Eugeniusza Bodo wciela się Tomasz Schuchardt. Skąd ta zmiana głównego bohatera "Bodo"? Twórcy serialu chcą w ten sposób pokazać metamorfozę słynnego aktora dwudziestolecia międzywojennego, który nie jest już tym samym nastolatkiem, który uciekł z rodzinnej Łodzi, by zrobić wielką karierę.

Zobacz: Bodo online odcinek 5 na vod.tvp.pl za darmo w internecie po premierze w TVP1

Mijają dwa lata, podczas których Eugeniusz Bodo zmienia się nie do poznania. Artysta gra w teatrze "Czarny kot". Podczas jednego z gościnnych występów w Łodzi spotyka Adę,  której proponuje wspólny wyjazd do Warszawy. Liczy, że uda mu się w końcu odnieść tam sukces. Bardzo zależy mu na tym, by Ada wreszcie doceniła jego talent. Po spektaklu prosi ukochaną o opinię. - Na pewno było lepiej niż w Pabianicach - zauważa Ada.


Eugeniusz zaprasza Adę do stolicy. - Przyjedź do mnie do Warszawy na kilka dni...
- Tylko na kilka dni?
- Możesz na dłużej, o wiele dłużej
- Ty mi się właśnie oświadczyłeś? - Ada jest zaskoczona propozycją Eugeniusza.

Przeczytaj: Bodo. Klęska serialu o Eugeniuszu Bodo! Fatalne wyniki oglądalności "hitu" TVP

On jednak słowem nie wspomina o oświadczynach. Kocha dziewczynę, ale nie jest gotowy na małżeństwo. Chce się skupić na swojej karierze. Marzy o tym, by być słynnym aktorem. - Po prostu do mnie przyjedź. Wynajmę ci hotel, pokażę ci miasto. Wiesz jaka piękna jest Warszawa nocą. Te światła no i Wisła...
- Zostać żoną komedianta?
- Jeśli tylko zechcesz... - stwierdza w końcu Bodo.

Ada nie wiedzi jednak siebie w roli aktora. To nie jest życie dla niej. - A wiesz co by powiedziała moja rodzina. U nas są albo żołnierze albo powstańcy.
- Co z tego, że aktor? Co w tym złego? - pyta Eugeniusz.
- Tylko to, że to tak jakby wyjść za poetę, za ducha...Nie obraź się na mnie, ale na przykład Hans studiuje medycynę i będzie miał normalną pracę - Ada spotyka się z Hansem (Adam Fidusiewicz), ale jaka część jej serca należy do Bodo.

Widząc niezdecydowanie dziewczyny Eugeniusz posuwa się do szantażu. Wszystko po to, by Ada zgodziła się spędzić z nim trochę czasu w Warszawie. - Nie będzie żadnego występu dopóki mi nie obiecasz, że do mnie przyjedziesz... Załatwię ci hotel, szkołę, co tylko chcesz... - mówi. W końcu Adam przystaje na jego propozycję.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: