SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Eugeniusz Bodo i Hans rywalizują o Adę

Bodo. Eugeniusz Bodo i Hans rywalizują o Adę

03.04.2016, godz. 14:31
Bodo odcinek 5. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Ada (Anna Pijanowska), Hans (Adam Fidusiewicz)
Bodo odcinek 5. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Ada (Anna Pijanowska), Hans (Adam Fidusiewicz) foto: Bodo serial TVP Facebook

Eugeniusz Bodo, którego od 5 odcinka serialu "Bodo" gra Tomasz Schuchardt postanawia zaciągnąć się do wojska. W 5 odcinku "Bodo" w Warszawie czuć zbliżający się front wojny polsko – bolszewickiej. Bodo i Ada (Anna Pijanowska) przypadkowo spotykają Hansa (Adam Fidusiewicz), który pełni dyżury w szpitalu wojskowym. Dawni koledzy docinają sobie nawzajem, rywalizując o względy ukochanej. Seria zdarzeń sprawia Bodo zamiast na wojnę trafia na plan filmu "Dla Ciebie, Polsko".

"Bodo" odcinek 5 - niedziela, 3.04.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Nowy 5 odcinek serialu "Bodo" to przeskok w czasie o 2 lata, które sprawiają, że Eugeniusz Bodo zmienia się nie do poznania - wydoroślał i zmężniał. W 1920 roku trwająca wojna polsko-bolszewicka i zbliżający się front sprawiają, że wielu aktorów odchodzi z teatru i wstępuje do armii. Bodo chce wykorzystać okazję, że sceny są puste. Nie zamierza się przecież zaciągać do wojska.

Przeczytaj: Bodo. Eugeniusz Bodo oświadcza się ukochanej Adzie

Wszystko zmienia się kiedy razem z Adą wyjeżdżają do Polski. Postawa Bodo nie podoba się Adzie, która pochodzi z domu o silnych korzeniach patriotycznych. - Boję się tej wojny - przyznaje dziewczyna.
- Piłsudski wie co robi. Nie ma co panikować. Zresztą najgorszą rzeczą jaką mogą zrobić cywile to panikować.
- I nic nie robić? - pyta Ada..

Patrz: Bodo. Klęska serialu o Eugeniuszu Bodo! Fatalne wyniki oglądalności "hitu" TVP


Przypadkowe spotkanie z Hansem jest dla Bodo impulsem, by zweryfikować swoje plany na przyszłość. - Ada co ty tu robisz? Przyjechałaś do Warszawy, a ja nic o tym nie wiem? - Hans jest zaskoczony widząc Adę z Eugeniuszem.

- Chcę się zapisać na studia - wyjaśnia Ada. - Teraz w czasie wojny? - Hansa dziwią plany dziewczyny.
- A tobie co się stało? Ty w polskiej armii? - Bodo staje w obronie ukochanej.
- Ja jestem stąd. Nie wiesz co się dzieje na froncie, z jaką siłą się mierzymy? - Hans nie pozwala, by kolega z niego kpił. - A kiedy stałeś się takim polskim patriotą?
- Ja jestem patriotą cywilizacji. Pomagam tu, a w nocy mam dyżury w szpitalu wojskowym - broni się Hans.

- Rozumiem świetna praktyka. Trafiła ci się ta praktyka herr Hans - stwierdza Bodo, który wypomina mu, że jest Niemcem.
- A ty co? Pewnie do kabaretu. Jasne. Jak twój ojciec umierał to też musiałeś do kabaretu?

- Dajemy program na rzecz wojska. Będzie kwesta. Walczyć można na różnych frontach – mówi Eugeniusz do Hansa, który uważa kabaret za niestosowną zabawę w czasie wojny. Ada przyznaje mu rację… - Nie wypada do kabaretu kiedy tam giną ludzie.
- Tak jasne, bawcie się... - rzuca na pożegnanie Hans.

Zobacz: Bodo. Dlaczego Eugeniusza Bodo gra dwóch aktorów?

W 5 odcinku "Bodo" młody aktor postanawia zgłosić się na ochotnika. Seria zdarzeń sprawia, że spotyka geja Karola Hanusza (Eryk Kulm), który proponuje mu wspólną wyprawę na front. Zamiast na pole walki obaj trafiają jednak na plan filmu wojennego "Dla Ciebie, Polsko". Wkrótce docierają do nich wieści o odparciu ataku bolszewików przez Polaków.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: