SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Eugeniusz Bodo debiutuje na scenie teatru w Poznaniu

Bodo. Eugeniusz Bodo debiutuje na scenie teatru w Poznaniu

20.03.2016, godz. 09:52
Bodo odc. 3. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Rudolf Wiśnik (Krzysztof Stasierowski)
Bodo odc. 3. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Rudolf Wiśnik (Krzysztof Stasierowski) foto: Bodo serial TVP Facebook

Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski) robi pierwszy krok w swojej karierze. W 3 odcinku serialu "Bodo", po niepowodzeniach w Warszawie, Bodo próbuje swojego szczęścia w Poznaniu i od razu dostaje pracę w teatrze! Ale zamiast angażu aktora zostaje bileterem. Jednak szczęście się do niego uśmiecha i w 3 odcinku "Bodo" młody Eugeniusz debiutuje na scenie. Zastępuje innego aktora - Szwarca (Marek Kaliszuk). Występuje obok taki gwiazd jak Trudi (Magdalena Stużyńska) i Żwirski (Bartek Kasprzykowski). A jego występ oklaskuje sama Pola Negri (Edyta Herbuś).

"Bodo" odcinek 3 - niedziela, 20.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

W 3 odcinku "Bodo" nastoletni Eugeniusz Bodo razem ze swoim przyjacielem Morycem (Piotr Żurawski) dociera do Poznania gdzie liczy na pierwszą pracę w zawodzie aktora.

Brak znajomości języka niemieckiego przeszkodza mu w porozumieniu się z dyrektorem Teatru Apollo - Franzem Kettlerem (Olaf Lubaszenko). Bodo myśli, że dostaje angaż, ale tak naprawdę otrzymuje posadę biletera.

Przeczytaj: Bodo. Tragiczna śmierć przyjaciół Bodo. Jak zginęli aktorzy Karol Hanusz i Witold Roland?

- Tu wystarczy powiedzieć, że jest się z Warszawy i od razu biorą! - cieszy się Bodo.

Pierwszego dnia pracy, przed wejściem do teatru, przedstawia się dyrektorowi i prosi aktora Żwirskiego, by zapytał w jego imieniu gdzie powinnien się zgłosić na próby. - Nowy aktor? Nie znam go... - zauważa zaskoczony Żwirski. - Nonsens. To nie żaden aktor. To bileter. Naszą gwiazdą nadal jesteś ty - odpowiada Franz Kettler.

Wkrótce nieporozumienie się wyjaśnia. - Ty chciałeś od razu zagrać Hamleta? A ja bym chciała śpiewać jako solistka, ale na razie muszę w chórku. Takie życie. Przecież ty nawet nie mówisz po niemiecku, jak chcesz tu grać? W niemieckim teatrze... - dziwi się Nina (Angelika Kurowska), która pracuje jako girlsa w Teatrze Apollo.

-
Trochę mówię, a tak w ogóle to mam szwajcarski paszport - mówi pewny siebie Bodo. - To cię nie uratuje, panie Bogdanie... - dodaje Nina.

Patrz: Bodo. Pełna obsada serialu. Kto jest kim w Bodo? Wszyscy bohaterowie i aktorzy

Za namową dziewczyny Eugeniusz zaczyna uczęszczać na lekcje tańca i śpiewu prowadzone przez starego aktora, Rudolfa Wiśnika (Krzysztof Stasierowski). Każda wolną chwilę spędza podglądając próby do spektaklu. Bodo wierzy, że kiedyś przyjdzie jego dzień, jego szansa.

Ten moment następuje wcześniej niż myślał - ma zastąpić w spektaklu samego Szwarca. Przed wejściem na scenę paraliżuje go strach, ale aktorka Trudi (Magdalena Stużyńska) dodaje mu otuchy. Dyrektor teatru Apollo dostrzega w Bodo materiał na przyszłą gwiazdę.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz scenę z 3 odcinka "Bodo" >>>


Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: