SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Napad na Eugeniusza. Początek przyjaźni Bodo ze złodziejem Antkiem

Bodo. Napad na Eugeniusza. Początek przyjaźni Bodo ze złodziejem Antkiem

13.03.2016, godz. 20:00
Bodo odc. 2. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski)
Bodo odc. 2. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski) foto: bodo.tvp.pl/ Bodo TVP Facebook/ AKPA

Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski) w 2 odcinku serialu "Bodo" rusza na podbój stolicy. Życie w Warszawie okazuje się nie tak proste, jak początkowo myślał Bodo. Pierwsza osoba, którą spotyka w nowym miejscu, złodziej Antek (Józef Pawłowski) szybko próbuje go okraść. Bodo pada ofiarą brutalnego napadu.

"Bodo" odcinek 2 - niedziela, 13.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Eugeniusz Bodo wbrew woli swoich rodziców - matki Jadwigi Doroty (Agnieszka Wosińska) i ojca Teodora Junod (Mariusz Bonaszewski) - chce zostać aktorem. W 2 odcinku "Bodo" wyjeżdża do Warszawy i próbuje zdobyć angaż w teatrze "Komedia".

Przeczytaj: Bodo. Obsada serialu, bohaterowie i aktorzy - kto jest kim w Bodo?


- Panie dyrektorze jestem zdolny, tani i zagram każdą rolę - przekonuje Jerzego (Marek Ślosarski), dyrektora teatru, którego spotyka w towarzystwie jego pięknej żony Adeli (Anita Sokołowska). Tuż przed przesłuchaniem przed komisją kwalifikacyjną przekonuje się na własnej skórze jak ciężkie jest życie w Warszawie.

W 2 odcinku "Bodo" wyrzucony z jednej z restauracji pada ofiarą napadu. Złodziej Antek grozi mu nożem - żąda pieniędzy, który 16-letni Eugeniusz nie ma i płaszcza. - Jutro mam przesłuchanie w tearze! No tnij i tak już wszystko mi jedno, ale płaszcza nie oddam - mówi przerażony Bodo.

Złodziej rezygnuje jednak z kradzieży. Zauważa bowiem, że jego ofiara ma dość odwagi, by mu się przeciwstawić.

- Masz fantazję kolego. No już nie pietraj się. Zgoda? Zafajczysz? - Antek proponuje Eugeniuszowi, że załatwi mu nocleg. Tak rodzi się przyjaźń Bodo i Antka, która przetrwa wiele lat.

Patrz: Bodo. Gdzie był kręcony serial o Eugeniuszu Bodo?

Eugeniusz trafia do przytułku dla bezdomnych. Nie poddaje się jednak i konsekwentnie dąży do realizacji marzeń. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi poznany w teatralnej kawiarni młody warszawski aktor Karol Hanusz (Eryk Kulm).

W 2 odcinku "Bodo" po raz pierwszy pojawiają się też znakomici polscy aktorzy dwudziestolecia międzywojnnego - Pola Negri (Edyta Herbuś) i Antoni Fertner (Maciej Damięcki). - Aktorstwo to okrutny zawód, lepiej się od niego trzymać z daleka - słyszy Bodo z jego ust.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: