SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Zula Pogorzelska chora. Jaką chorobę skrywa była kochanka Eugeniusza Bodo?

Bodo. Zula Pogorzelska chora. Jaką chorobę skrywa była kochanka Eugeniusza Bodo?

08.05.2016, godz. 19:45
Bodo odcinek 10. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Zula Pogorzelska (Roma Gąsiorowska)
Bodo odcinek 10. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Zula Pogorzelska (Roma Gąsiorowska) foto: bodo.tvp.pl

Zula Pogorzelska (Roma Gąsiorowska) z serialu "Bodo" poważnie chora. W 10 odcinku "Bodo" słynna aktorka, była kochanka Eugeniusza Bodo (Tomasz Schuchardt) zwierza mu się, że choruje. Bóle kręgosłupa, na które cierpi od kilku tygodni, stają się nie do zniesienia. Lekarz zdiagnozował u niej kiłę, czyli syfilis, ale to nie ta choroba jest przyczyną dolegliwości Zuli Pogorzelskiej.

"Bodo" odcinek 10 - niedziela, 8.05.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Choroba Zuli Pogorzelskiej oznacza koniec jej kariery? W 10 odcinku "Bodo" w 1933 roku podczas występu w rewii "Zjazd gwiazd" pojawiają się u aktorki pierwsze objawy ciężkiej choroby rdzenia kręgowego (jamistość rdzenia), która zmusza ją do przerwania występów na scenie.

Patrz: Bodo. Romans Eugeniusza Bodo z Tahitanką Reri

Początkowo Zula Pogorzelska nie wie co jej jest. Eugeniusz Bodo niepokoi się stanem byłej kochanki, która bardzo cierpi i z trudem schodzi ze sceny. - Strasznie mnie boli kręgosłup. Czasem nie mogę nawet ruszać palcami. Albo zamknąć oczu. Wiesz jakie to jest męczące, jak nie możesz zamknąć powiek - tłumaczy Zula.

Bodo dopytuje byłą kochankę czy była u lekarza i się leczy. Wtedy Zula wyjawia mu, że poznała już wstrząsającą diagnozę. - Bodzio no nie udawaj, że nie słyszałeś? To kiła...Ale zabawne jest to, że Konrad jest zdrowy. Bodziu ja nigdy, naprawdę nigdy go nie zdradziłam. On jest całym moim światem. Zawsze był. Wyprowadził się. Ale pomaga mi, opiekuje się mną. Nie mogę nic więcej od niego wymagać. Nie patrz tak na mnie. Poradzę sobie...

Przeczytaj: Bodo. Jak zmarł Eugeniusz Bodo? Tajemnica śmierci gwiazdora wyszła na jaw dopiero w 1989 roku

Aktor radzi byłej kochance, by zasięgnęła opinii u innego doktora. - Byłam już u stu lekarzy, żadne leki nie pomagają. Ale będę tańczyć. Będę tańczyć, dopóki nie padnę. Nie obchodzą mnie śmiechy za plecami – mówi Zula do Bodo, który oferuje jej swoje wsparcie. - Mogę ci w czymś pomóc?
- Uwierz mi...
- Przecież ci wierzę głuptasie - Bodo przytula Zulę, która w swojej chorobie została zupełnie sama.

Dopiero w 11 odcinku "Bodo" Zula Pogorzelska dowiaduje się, że cierpi na poważną chorobę kręgosłupa i nie ma już dla niej żadnej nadziei. Wraz z mężem, Konradem Tomem (Wojciech Solarz) wyjeżdżą do Wilna do kliniki uniwersyteckiej na leczenie. Niestety umiera 10 lutego 1936 roku. Eugeniusz Bodo dedykuje jej swój największy przebój - "Sex appeal".

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: