SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Młody Eugeniusz Bodo przez ukochaną Adę wyjeżdża z Łodzi

Bodo. Młody Eugeniusz Bodo przez ukochaną Adę wyjeżdża z Łodzi

06.03.2016, godz. 20:28
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska)
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska) foto: EAST NEWS

Akcja serialu "Bodo" rozpoczyna się w listopadzie 1916 roku. W 1 odcinku "Bodo" mieszkający w Łodzi zaledwie 16-letni Eugeniusz Bohdan Junod (Antoni Królikowski), którego bliscy nazywają Bodziem, przygotowuje się do matury i korzysta z życia. Nieszczęśliwa miłość do Ady (Anna Pijanowska), sąsiadki z tej samej kamienicy, skłania go do ucieczki do Warszawy. Bodo chce od teraz skupić się na realizacji swojego marzenia o wielkiej karierze aktorskiej. Ale los boleśnie weryfikuje jego plany.

"Bodo" odcinek 1 - niedziela, 6.03.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Historia życia Eugeniusza Bodo, największej gwiazdy filmu i teatru dwudziestolecia międzywojnnego rozpoczyna się w chwili gdy 16-letni Eugeniusz podejmuje ważną życiową decyzję.

W 1 odcinku "Bodo" syn Teodora Junoda (Mariusz Bonaszewski) - Szwajcara, właściciela objazdowego kina i twórcy kinoteatru Urania - oraz Polki z niezbyt zamożnej szlacheckiej rodziny - Jadwigi Doroty Junod (Agnieszka Wosińska) - większość wolnego czasu spędza w prowadzonym przez ojca kinoteatrze.

Przeczytaj: Bodo - obsada, aktorzy, bohaterowie. Kto gra w serialu o Eugeniuszu Bodo?

16-latek niedługo zdaje maturę, ale do szkoły handlowej chodzi, bo musi. Głównie korzysta z uroków życia w Łodzi. Przyjaźni się z Żydem Morycem (Piotr Żurawski), Niemcem Hansem (Adam Fidusiewicz) i Polką Adą.

Od nauki 16-letniego Bodo odciąga uczucie do rówieśniczki Ady, pięknej, wrażliwej i dowcipnej dziewczynie z tej samej kamienicy, w której kochają się wszyscy chłopcy. Jej podoba się jednak Hans.

Patrz: Bodo. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt w nowym serialu TVP1. Dlaczego Eugeniusza Bodo gra dwóch aktorów?

Pewnego dnia życie głównego bohatera serialu "Bodo" poważnie się komplikuje. Kłopoty w szkole i zawód miłosny sprawiają, że postanawia skupić się na realizacji marzenia o tym, by zostać wielkim aktorem. Kiedy 1 odcinku "Bodo" Ada odtrąca miłość Eugeniusza Bodo i wybiera Hansa, nastolatek opuszcza rodzinną Łódź. Wyrusza do Warszawy gdzie bardzo szybko poznaje gorzki smak upokorzeń...

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz ZWIASTUN serialu "Bodo" >>>


Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: