SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Kobiety i romanse Eugeniusza Bodo w nowym serialu TVP1 - ZDJĘCIA

Bodo. Kobiety i romanse Eugeniusza Bodo w nowym serialu TVP1 - ZDJĘCIA

06.03.2016, godz. 11:10
Bodo. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Ada (Anna Pijanowska)
Bodo. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Ada (Anna Pijanowska) foto: EAST NEWS/AKPA

"Bodo", serial w TVP1, który jest biografią Eugeniusza Bodo (Antoni Królikowski/ Tomasz Schuchardt), sporo miejsca poświęca romansom największej gwiazdą przedwojennego, polskiego kina i teatru. Eugeniusz Bodo otaczał się pięknymi kobietami, często wdawał się w romanse, ale z żadną z kochanek nie był zbyt długo. Przez 13 odcinków serialu "Bodo" widzowie będą śledzić miłosne podboje aktora, którego kochały miliony. Do grona kochanek Bodo zaliczają się aktorki: Zula Pogorzelska (Roma Gąsiorowska), Reri (Patricia Kazadi), Nora Ney (Anna Próchniak). Był też bliską z Polą Negri (Edyta Herbuś).

"Bodo" nowy serial w TVP1 od niedzieli, 6.03.2016, o godz. 20.25

Składający się z 13 odcinków serial "Bodo" to historia życia Eugeniusza Bodo, bożyszcza przedwojennego kina i teatru, uwodziciela, który kochał śpiew, dobrą zabawę i uchodził za prawdziwą gwiazdę!

Genialny aktor, który jest głównym bohaterem serialu "Bodo" nie był wyjątkowo przystojny, ale stał się ikoną mody i dobrego stylu. Choć nie dysponował wspaniałymi warunkami wokalnymi, jego piosenki śpiewała cała Polska. Wszystkie Polki za nim wzdychały, mógł mieć każdą kobietą, ale mimo to w ciągu 44 lat życia nigdy nie zaangażował się w poważny związek uczuciowy

Przeczytaj: Bodo. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt w roli głównej. Dlaczego Eugeniusza Bodo gra dwóch aktorów?

Eugeniusz Bodo był obdarzony niespotykaną charyzmą i urokiem osobistym, przyciągał tłumy widzów na każdy film czy spektakl ze swoim udziałem. Ale to kobiety miały do niego największą słabość. W serialu "Bodo" widzowie poznają kulisy romansów Eugeniusza Bodo, kochanki, które wywarły największy wpływ na jego życie i karierę.

Kochanki Eugeniusza Bodo w serialu "Bodo" - kim były?

Ada (Anna Pijanowska) - to postać fikcyjna, która mieszka w tej samej łódzkiej kamienicy, co Bodo. W pięknej, wrażliwej i dowcipnej dziewczynie kochają się w niej wszyscy. Jej podoba się jednak Hans – przystojny Niemiec. Bodo uwodzi Adę, ale tylko na moment.

Pierwsza miłość Bodo szybko wraca do Hansa, a on zostaje sam. To Ada jest dla niego ideałem kobiety, które wciąż szuka i której nigdy nie znajdzie. W chwili największej popularności Bodo znów spotyka Adę, ale wtedy jest już żoną Hansa, poukładanego niemieckiego onkologa.

Miłość do Bodo sprawia, że Ada rozstaje z Hansem. Kochanków na zawsze rozdziela wybuch wojny.

Patrz: Bodo. Co się wydarzy w 1 odcinku Bodo?

Nora Ney (Anna Próchniak) - aktorka, którek Bodo pomaga zadebiutować siłą wypychając ją w filmowe dekoracje. Nora, podobnie jak Bodo, ucieka z domu, by zostać aktorką. Poznają się na planie filmowym. Ich romans – choć krótki – jest tematem wielu prasowych artykułów. Nora przegrywa z dominującą w życiu Bodo matką. Ich rozstanie znalazło odzwierciedlenie w napisanym, zagranym i wyprodukowanym przez Bodo filmie „Głos pustyni”.

Zula Pogorzelska (Roma Gąsiorowska) - tancerka i piosenkarka, wielka gwiazda. Na scenie grała zwykle kobietę wyzwoloną, w życiu prywatnym marzyła o domowym cieple i kochającym mężu. Z Eugeniuszem Bodo łączy ją krótkotrwały, płomienny romans przeznaczony głównie dla gazet i kolorowych czasopism. Po rozstaniu nadal łączyły ich przyjacielskie relacje. Jej karierę przerwała wkrótce śmiertelna choroba…

Reri (Patricia Kazadi) - egzotyczna aktora, tancerka, piosenkarka z Haiti. Bodo związał się z Reri drogą umowy w zamian za futro, skrzynkę wina i sporą ilość pieniędzy. Kochał ją, ale krótko. Reri była lekarstwem na wielokrotnie zranione serce Bodo. Ich uczuciowa relacja znalazła odzwierciedlenie w napisanym przez Bodo filmie „Czarna perła”, w którym zagrali oboje. Matka zaakceptowała i polubiła Reri. Odtrącona przez aktora Reri zaczęła pić. Wyszła ze związku z Bodo z depresją, alkoholizmem i złamanym sercem.

Pola Negri (Edyta Herbuś) - dawniej Pola Chałupiec z warszawskiego Powiśla, w dzieciństwie, razem z Antkiem, przyszłym kierowcą Bodo, puszcza w rynsztokach papierowe łódki. Gdy Bodo jest u progu kariery, to właśnie Pola Negri jest dla niego "gwiazdą przewodnią". To jej drogę kariery chce naśladować, to przez Polę uważa, że sława w Polsce to za mało, że musi kiedyś podbić Hollywood.

- Spotkanie Bodo z Polą Negri ma wymiar czysto inspirujący. Główny bohater dzięki niej poszerza swój horyzont, chce sięgać dalej poza granice Polski, nie zatrzymuje się na grze w teatrze. Pola Negri ma sobie siłę, żeby dążyć do nieśmiertelności - powiedziała o swojej bohaterce Edyta Herbuś.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz ZWIASTUN serialu "Bodo" >>>

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: