SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Kim był Eugeniusz Bodo? Jak zmarł? Biografia aktora w nowym serialu TVP1

Bodo. Kim był Eugeniusz Bodo? Jak zmarł? Biografia aktora w nowym serialu TVP1

06.03.2016, godz. 19:20
Bodo. Premiera serialu o Eugeniuszu Bodo
Bodo. Premiera serialu o Eugeniuszu Bodo foto: AKPA

"Bodo" to nowy serial w TVP1, który jest biografią Eugeniusza Bodo. Kim był Eugeniusz Bodo? To największy gwiazdor międzywojennego kina i kabaretu, aktor filmowy i teatralny, a do tego tancerz i wokalista. Premiera liczącego 13 odcinków serialu "Bodo" już w niedzielę, 6.03.2016, o godz. 20.25 w Jedynce.W 1 odcinku "Bodo" widzowie poznają młodego Eugeniusza Bohdana Junoda, pseudonim Eugeniusz Bodo. W roli tytułowej w "Bodo" aż dwóch aktorów - Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt.

"Bodo" odcinek 1 nowego serialu w TVP1 w niedzielę, 6.03.2016, o godz. 20.25

Premiera "Bodo" to najważniejsze wydarzenie wiosennej ramówki TVP 2016. Nie było jeszcze bowiem w polskiej telewizji serialu zrealizowanego z tak wielkim rozmachem, który na pewno z miejsca stanie się mega hitem.

Kim był Eugeniusz Bodo z serialu "Bodo"?

To przeniesiona na ekran historia życia Eugeniusza Bodo, polskiego aktora filmowego, rewiowego i teatralnego szwajcarskiego pochodzenia, reżysera, scenarzysty, tancerza, piosenkarza i producenta, który w latach 20. i 30. byl największą gwiazdą w Polsce.

"Bodo" to niezwykła biografia Eugeniusza Bodo. Serial opowiada o jego porażkach sukcesach, o życiu prywatnym, romansach, ucieczce z domu, początkach kariery w prowincjonalnych teatrach, o tragedii związanej z wypadkiem samochodowym, a także o przedziwnej ironii losu, jaka towarzyszyła Eugeniuszowi Bodo przez całe życie, aż do zagadkowej śmierci.

Jak zmarł Eugeniusz Bodo?

Aresztowany przez NKWD w 1941 roku został skazany na 5 lat ciężkiego obozu wychowawczego jako element społecznie niebezpieczny. Pojawiają się ślady, że Bodo przebywał w więzieniu w Ufie i Butyrki w Moskwie. Z Moskwy odtransportowano go do łagru, w którym zmarł z wycieńczenia i głodu.

Według radzieckich dokumentów miało to miejsce 7 października 1943. W czasach PRL-u twierdzono, że Eugeniusz Bodo został rozstrzelany przez Niemców po ich wkroczeniu do Lwowa. Pochowany w zbiorowym grobie.

Patrz: Bodo. Bohaterowie serialu o Eugeniuszu Bodo. Kto w obsadzie?

W życiu Eugeniusza Bodo nie brakowało w wątków miłosnych. Miał kilka romansów z aktorkami. Poza Norą Ney, łączyła go bliska więź z Zulą Pogorzelską i wieloletni romans z tahitańską pięknością Reri. Serial "Bodo" odpowie na pytanie, dlaczego gwiazdor, mimo olbrzymiego powodzenia, nigdy nie zaangażował się w stały związek.

Produkcja "Bodo" odbyła się z wielkim rozmachem. Ekipa liczyła 300 osób, zdjęcia do 13 odcinków serialu realizowano w 300 obiektach, m.in. w Łodzi, Zgierzu, Wrocławiu, Milanówku i Modlinie. W "Bodo" wystąpiło aż 4000 statystów.

Ogromna wartość "Bodo" kryje się w piosenkach z tamtych lat, nie tylko wylansowanych przez samego EugeniuszaBodo, ale również przez innych wykonawców. W serialu "Bodo" usłyszymy takie szlagiery, jak "Umówiłem się z nią na dziewiatą", "Ach śpij kochanie", "Lim pam pom".

Przeczytaj: Bodo. Antek Królikowski ujawnia kulisy serialu o Eugeniuszu Bodo

Co wydarzy się w 1 odcinku "Bodo"?


Akcja serialu "Bodo" rozpoczyna się w listopadzie 1916 r. Młody Eugeniusz Bohdan Junod przygotowuje się do matury. Wolny czas uwielbia spędzać w kinoteatrze URANIA, który prowadzi jego ojciec. W nauce nie pomaga mu także uczucie do rówieśniczki Ady. Gdy pewnego dnia sprawy szkolne bardzo się komplikują, a relacja z Adą okazuje się wyłączenie jednostronna, Bohdanowi pozostaje próba realizacji marzenia o wielkiej karierze aktorskiej.

"Bodo" - obsada serialu, bohaterowie, kto jest kim?


Antoni Królikowski - młody Eugeniusz Bodo   
Tomasz Schuchardt - starszy Eugeniusz Bodo   
Anna Próchniak - Nora Ney   
Roma Gąsiorowska - Zula Pogorzelska   
Anna Pijanowska - Ada   
Patricia Kazadi - Reri   
Piotr Żurawski - Moryc   
Józef Pawłowski - Antek
Bartłomiej Kotschedoff - Adolf Dymsza
Filip Bobek - Aleksander Żabczyński
Mariusz Bonaszewski - ojciec Tadeusza Bodo
Agnieszka Wosińska - Jadwiga Anna Dorota Dylewska-Junod, matka Eugeniusza Bodo
Edyta Herbuś - Pola Negri
Karolina Gorczyca - Alina Roland    
Mateusz Damięcki - Adam Brodzisz
Stefan Pawłowski - Witold Roland
Robert Gonera    - Edward Vorthell, wspólnik Teaodora Junoda   
Dariusz Kordek - Michał Orda
Bartłomiej Kasprzykowski - Żwirski   
Magdalena Stużyńska - Trudi
Aleksandra Domańska - Jadwiga Smosarska.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Zobacz ZWIASTUN serialu "Bodo" >>>


Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: