SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Gdzie kręcono serial? Zdjęcia w ponad 300 miejscach

Bodo. Gdzie kręcono serial? Zdjęcia w ponad 300 miejscach

12.03.2016, godz. 20:37
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska)
Bodo. Eugeniusz Bodo (Antoni Królikowski), Ada (Anna Pijanowska) foto: EAST NEWS

"Bodo" to serial TVP1 zrealizowany z ogromnym rozmachem, który pokazuje niezwykłą historię życia Eugeniusza Bodo, największego gwiazdora przedwojnnego. Zdjęcia do 13 odcinków "Bodo" rozpoczęły się pod koniec maja i trwały do listopada 2015 roku. Realizowane były w ponad 300 miejscach. Gdzie kręcono "Bodo"? Aktorzy i pozostała część ekipy byli m.in. w Łodzi, Zgierzu, Warszawie, Żyrardowie, Milanówku, Modlinie i we Wrocławiu.

"Bodo" premiera nowego serialu w TVP1 w niedzielę, 6.03.2016, o godz. 20.25

"Bodo" opowiada historię życia Eugeniusza Bodo (w tej roli Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt), największego gwiazdora lat 20. i 30., który był nie tylko aktorem filmu, i teatru, ale także artystą kabaretowym, wokalistą, reżyserem i producentem.

Przeczytaj: Bodo. Pełna obsada serialu. Kto jest kim w Bodo? Wszyscy bohaterowie i aktorzy

Porażki, sukcesy na drodze do oszałamiającej aktorskiej kariery, bujne życie uczuciowe i towarzyskie, romanse, trudne decyzje, bliskie relacje z matką Dorotą (Agnieszka Wosińska) i prawdziwa przyjaźń. To wszystko widzowie zobaczą w "Bodo".


Twórcy serialu biograficznego o Eugeniuszu Bodo kręcili zdjęcia w różnych miastach w Polsce. W Łodzi Pałac Biedermanna zagrał Hotel w Algierii. Wnętrza i plenery ulicy Piotrkowskiej to warszawskie restauracje, podwórko przed Kinoteatrem Urania, ulica Gnojna, Chmielna w Warszawie. W łódzkiej Akademii Muzycznej realizowano sceny przed warszawskim hotelem Bristol. W Zgierzu nagrano: Pabinickie plenery, kostnicę, w której pracował Bodo oraz Kinoteatr Luna.

We Wrocławiu powstały ujęcia plenerów Warszawy, Poznania, a nawet Berlina. Wszystko dlatego, że poniemiecką zabudowę w tak doskonałym stanie twórcy mogli znaleźć tylko tam. Lokalizacje, w których realizowane były zdjęcia wrocławskie to: Teatr Capitol, Ostrów Tumski, Dworzec Świebodzki, ulice Staszica i Kanonia.

Patrz: Bodo. Antoni Królikowski i Tomasz Schuchardt w roli głównej. Dlaczego Eugeniusza Bodo gra dwóch aktorów?

W  stolicy Dolnego Śląska zrealizowano także najbardziej spektakularne, rewiowe sceny. Stała ekipa "Bodo" we Wrocławiu składała się z ponad 130 osób, w zdjęciach udział wzięło 710 statystów. W scenach rewiowych realizowanych w Teatrze Capitol uczestniczyło ponad 100 tancerzy, ponad 30 muzyków w tym bębniarze z Ghany.

W scenach plenerowych, realizowanych na ulicach Wrocławia, wykorzystano ponad 30 pojazdów konnych i mechanicznych, w tym pojazdy piekarza, kuchni polowej czy pocztowy. W upalne lipcowe dni ekipa realizowała również zimowe sceny z padającym śniegiem.

Najfajniejsze były zdjęcia afrykańskie, gdy kręciliśmy kulisy filmu "Głos pustyni", który powstał w latach 30. i został wyprodukowany przez wytwórnię filmową Eugeniusza Bodo – przyznała Anna Pijanowska, która w "Bodo" gra Adę, pierwszą miłość Bodo.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: