SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Bodo. Eugeniusz Bodo po wypadku Witolda Rolanda kręci film "Głos pustyni"

Bodo. Eugeniusz Bodo po wypadku Witolda Rolanda kręci film "Głos pustyni"

01.05.2016, godz. 18:30
Bodo odc. 9. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Dorota (Agnieszka Wosińska)
Bodo odc. 9. Eugeniusz Bodo (Tomasz Schuchardt), Dorota (Agnieszka Wosińska) foto: Bodo serial TVP Facebook

Tragiczny wypadek w serialu "Bodo"", w którym zginął Witold Roland (Stefan Pawłowski) jest kolejnym zwrotem w życiu Eugeniusza Bodo (Tomasz Schuchardt). W 9 odcinku "Bodo" aktor szuka ucieczki od dramatycznych wspomnień w pracy. Ale ma świadomość, że za śmierć Rolanada może trafić do więzienia. Wraz z reżyserem Michałem Waszyńskim (Piotr Głowackim) i Adamem Brodziszem (Mateusz Damięcki) zakłada wytwórnię filmową BWB i kręci w Afryce film "Głos pustyni".

"Bodo" odcinek 9 - niedziela, 1.05.2016, o godz. 20.25 w TVP1

Eugeniusz Bodo czuje się winny śmierci Rolanda, bo to on prowadził samochód gdy doszło do tragicznego wypadku, ale nie chce trafić do więzienia. W 9 odcinku "Bodo" aktor stara się nie myśleć o tym, co go może czekać, czyli proces i odsiadka za kratkami za zabicie przyjaciela.

Patrz:  Bodo. Jak zmarł Eugeniusz Bodo? Tajemnica śmierci gwiazdora wyszła na jaw dopiero w 1989 roku

Razem z Michałem Waszyńskim i Adamem Brodziszem zakłada wytwórnię filmową BWB. W 1932 roku pierwszą ich produkcją ma być film przygodowy "Głos pustyni", do którego scenarisz pisze sam Bodo. Aktor obsadza się też w jednej z głównych ról -szejka Abdallaha.  W organizację produkcji bardzo mocno angażuje się też matka Eugeniusza - Dorota Junod (Agnieszak Wosińska), która stara się we wszystkim wspierać syna.

W 9 odcinku "Bodo" tuż przed wyjazdem ekipy na zdjęcia do Algierii, Eugeniusz próbuje się skontaktować z Adą (Anna Pijanowska). Chce spotkać się  nią w czasie przesiadki w Berlinie. Niestety pierwsza miłość Bodo nie zjawia się na dworcu.

Praca nad filmem "Głos pustyni" są bardzo stresujące. Scenariusz ulega ciągłym zmianom. A wszystko dlatego, że Eugeniusz musi się dostosować do konfiguracji towarzyskich, które tworzą się na planie. W trakcie kręconych w Afryce zdjęć w ekipie zaczyna dochodzić do konfliktów.

Nora Ney (Anna Próchniak) i Adam Brodzisz postanawiają zagrać bardziej namiętnie, niż jest w scenariuszu. Eugeniusz nie zgadza się na inwencję twórczą aktorów, którzy chcą się pocałować.

- Słuchajcie to jest wasze pierwsze spotkanie. On jest głodny, ona rzuca mu banany i już. Na tym polega ta scena. I nie ma żadnego całowania! - poucza ich Bodo.
- Dobrze to może niech rzuci jakimś grubym słowem, a nie bananem! - protestuje Brodzisz.

Do dyskusji włącza się też Waszyński. - Gienio musimy jednak to zmienić. Tutaj brakuje napięcia, namiętności. A Nora zauważa, że to miał być film o miłości.

- Nie do cholery! Nie ma żadnej miłości. To ma być film przygodowy. Tu ma być akcja, tu ma się dziać. I to ma być tak ja mówię. To jest moja historia. Są banany, nie ma pocałunku. A jak mu rzucisz te banany, to się uśmiechnij - rozkazuje Eugeniusz.

Przeczytaj: Bodo. Zmiana aktora grającego Eugeniusza Bodo. Dlaczego Tomasz Schuchardt zastąpił Antoniego Królikowskiego?

Nad chaosem na planie "Głosu pustyni" próbuje zapanować Dorota. Choć nie zawsze jej się to udaje, ostatecznie zdjęcia szczęśliwie dobiegają końca. Podczas drogi powrotnej z Afryki Eugeniuszowi udaje się wreszcie spotkać z Adą. Krótka rozmowa z młodzieńczą miłością uświadamia mu jednak, że ten rozdział życia jest już zamknięty.

Film "Głos pustyni" odnosi wielki sukces. Jakiś czas później rozpoczyna się proces artysty w sprawie wypadku

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: