SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Belle Epoque. Pierwszy odcinek kryminału już 15 lutego w TVN - ZDJĘCIA

Belle Epoque. Pierwszy odcinek kryminału już 15 lutego w TVN - ZDJĘCIA

24.01.2017, godz. 17:00
Belle Epoque odcinek 1
Belle Epoque odcinek 1 foto:

"Belle Epoque" wkacza na ekrany TVN. Serial o miłości, namiętności i pięknie epoki pełnej brutalnych zbrodni porwie serca widzów. Jedno z okrutnych morderstw sprowadza do miasta Jana Edigeya-Koryckiego. Dla mieszkańców to persona non grata – zabójca jednego z lokalnych arystokratów. Czy Jan rzeczywiście jest winny? Jakie mroczne sekrety skrywa "Belle Epoque" i czy piękno tej epoki to tylko legenda?

"Belle Epoque" odcinek 1 już 15 lutego o godzinie 21.30 w TVN

Miejscem akcji jest Kraków w 1908 r. W mieście kwitnie życie towarzyskie a jego esencją są wytworne bale, romanse oraz skandale obyczajowe. W tym pięknym, pozornie bezpiecznym i beztroskim świecie czai się zło. W zaułkach krakowskich ulic i na przedmieściach dochodzi do wstrząsających zbrodni…

Zobacz: Belle Epoque. O czym jest nowy serial TVN? Kto zagra w Belle Epoque?

Jedną z ofiar grasującego mordercy jest Aleksandra Edigey – Korycka, matka głównego bohatera. Informacja o jej zabójstwie odbija się szerokim echem wśród mieszkańców. Dociera także do Jana, który natychmiast wraca w rodzinne strony. Intuicja podpowiada mu, że ta sprawa nie została jeszcze wyjaśniona do końca…

Aby poznać motyw zbrodni i znaleźć prawdziwego zabójcę, Korycki korzysta z pomocy dawnego przyjaciela Henryka Skarżyńskiego i jego siostry Weroniki. To właśnie oni, jako pierwsi w Galicji, wprowadzają do medycyny sądowej nowe metody śledcze.

Zobacz zwiastun: Belle Epoque - Nowy serial kryminalny TVN

Po powrocie do Krakowa Jan musi zmierzyć się także ze swoją przeszłością i tragicznym wydarzeniem sprzed lat. Tą sprawą żyli wszyscy mieszkańcy - Korycki został oskarżony o zabójstwo brata swojej ukochanej! Czy po latach odzyska dobre imię i oczyści się z zarzutów? Czy dostanie od Konstancji jeszcze jedną szansę?

„BelleEpoque” to nie tylko inspirowany faktami i trzymający w napięciu kryminał, ale także niezapomniana podróż do jednego z najpiękniejszych okresów. Zanim na planie serialu padł pierwszy klaps, przez blisko dwa lata dokumentowano epokę. Przejrzano aż 10 000 zdjęć, aby w pełni odtworzyć klimat tamtych czasów. Jedną z największych atrakcji produkcji są unikalne stroje, które przygotowano dla blisko 200 aktorów i ponad 2000 statystów. Bogato zdobione suknie, fraki i inne stroje sprowadzono m.in. z największej wypożyczalni na świecie – londyńskiego Angels. To właśnie stamtąd pochodzą kostiumy, które wykorzystywano także w takich produkcjach jak „Gra o Tron”, „Wielki Gatsby” czy „Grand Budapest Hotel”.

W nowej produkcji widzowie zobaczą wielkie nazwiska z ogromnym dorobkiem oraz uzdolnionych aktorów młodego pokolenia. Obok Pawła Małaszyńskiego, Magdaleny Cieleckiej, Weroniki Rosati, Olafa Lubaszenko czy Eryka Lubosa wystąpią Anna Próchniak, Vanessa Aleksander oraz Eryk Kulm.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: