SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Belfer. Kim jest Paweł Zawadzki? Czy nauczyciel odkryje kto zabił Asię Walewską?

Belfer. Kim jest Paweł Zawadzki? Czy nauczyciel odkryje kto zabił Asię Walewską?

03.10.2016, godz. 13:15
Belfer nowy serial Canal+ Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr)
Belfer nowy serial Canal+ Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) Belfer©CANAL+ fot.Robert Pałka foto: Canal Plus

Premiera serialu "Belfer" w Canal Plus tylko potwierdziła to, czego można było się spodziewać oglądając wcześniej zwiastun. Produkcja, w którym główną rolę gra Maciej Stuhr trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. I tak zapewne będzie przez wszystkie 10 odcinków "Belfra". Serial kryje w sobie mnóstwo tajemnic, a jedną nich jest postać tytułowego bohatera. Kim jest Paweł Zawadzki i dlaczego prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa Asi Walewskiej (Katarzyna Sawczuk), uczennicy liceum w Dobrowicach?

"Belfer" nowy serial w Canal plus w każdą niedzielę o godz. 21.30

Pierwsze dwa odcinki "Belfra", które zostały wyemitowane w niedzielę, 2.10.2016, w telewizji Canal+ udowodniły, że sensacyjna produkcja pełna jest tajemnic, a bohaterowie nie są jednoznacznie złymi lub dobrymi postaciami. Paweł Zawadzki, nauczyciel z Warszawy, który w 1 odcinku "Belfra", przyjeżdża do Dobrowic nie jest tylko zwykłym polonistą.

Patrz: Belfer. Gdzie oglądać online za darmo i w telewizji? Odcinki odkodowane w Canal plus

Główny bohater "Belfra" stawia sobie za cel wyjaśnienie zagadki śmierci Asi Walewskiej. Początkowo wszystko wskazuje na samobójstwo, ale wyniki sekcji zwłok wykazują, że Asia została zamordowana. Mało tego - była w trzecim miesiącu ciąży. Czy ojcem jej dziecka był Maciej (Józef Pawłowski), chłopak Asi, który szybko trafia do kręgu podejrzanych o morderstwo? Tego nie wiadomo...

Maciej Stuhr nie chce na razie zdradzać wszystkich sekretów "Belfra", ale zapewnia, że zagadka śmierci Asi nie zostanie wyjaśniona aż do ostatniego odcinka. W zabójstwo może być zamieszany dosłownie każdy. Nie tylko chłopak Asi i jej koleżanki z klasy, które szczerze jej nienawidziły, bo dziewczyna była piękna, świetnie się uczyła i jeszcze miała bogatych rodziców.

- Obecność Pawła w miejscowości Dobrowice nie jest przypadkowa. To dziwne przybycie ma swoje drugie dno. Paweł zostaje nauczycielem języka polskiego w tej klasie, do której chodziła zmarła Asia Walewska i rozpoczyna prywatne śledztwo. Coś mu mówi, że policja w Dobrowicach nie rozwiąże tej zagadki sama, a być może nie chce jej rozwiązać. Na swoje barki przyjmuje ciężar dotarcia do prawdy. Dobrowice żyją w mikrokosmosie, hermetycznym świecie, który ma swoje zależności, strefy wpływów, władzy realnej i faktycznej. Bez wiedzy jak się poruszać po tym świecie można łatwo zabłądzić. Paweł bardzo szybko wpada w kłopoty, ponieważ dotyka spraw, których się nie dotyka w tym mieście.Ale nie zraża się. Twardo dąży do prawdy - powiedział Maciej Stuhr w wywiadzie dla portalu telemagazyn.pl.

Przeczytaj: Belfler. Obsada, aktorzy, bohaterowie, kto jest kim w nowym serialu Canal plus

W 2 odcinku "Belfra" okazuje się, że Paweł Zawadzki jest ojcem zmarłej Asi. Podczas pogrzebu nastolatki wychodzi na jaw, że polonista i matka dziewczyny, Ewa Walewska (Aleksandra Popławska) wiele lat temu mieli romans. To Ewa zadzwoniła do Pawła i poprosiła go, by przyjechał do Dobrowic. O tym, że nauczyciel polskiego jest ojcem Asi nie wie jednak obecny mąż Ewy, Bogdan Walewski (Robert Gonera).

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

ZWIASTUN serialu "Belfer" z Maciejem Stuhrem >>>


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: