SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Barwy szczęścia. Klara nie usunie ciąży! Urodzi nawet chore dziecko

Barwy szczęścia. Klara nie usunie ciąży! Urodzi nawet chore dziecko

21.09.2016, godz. 09:54
Barwy szczęścia odcinek 1498. Klara (Olga Jankowska), Hubert (Marek Molak), Iwona (Izabela Zwierzyńska)
Barwy szczęścia odcinek 1498. Klara (Olga Jankowska), Hubert (Marek Molak), Iwona (Izabela Zwierzyńska) foto: ARTRAMA/barwyszczescia.tvp.pl

Czy dziecko Klary (Olga Jankowska) i Huberta (Marek Molak) z serialu "Barwy szczęścia" naprawdę jest chore? A jeśli tak młodzi Pyrkowie zdecydują się przerwanie ciąży? Wszystko zależy od dalszych badań, bo ostatnie wyniki USG wykazały, że dziecko może mieć zespół Downa. W 1498 odcinku "Barw szczęścia" Klara próbuje jakoś poradzić sobie z myślą o tym, że być może jej maleństwo będzie upośledzone. Nie zgadza się na dalsze badania, które poleca jej zrobić Iwona (Izabela Zwierzyńska). Nie zamierza też usuwać ciąży. Chce urodzić dziecko nawet jeśli będzie chore.

"Barwy szczęścia" odcinek 1498 - środa, 21.09.2016, o godz. 20.05 w TVP2

Strach przed tym, że nienarodzone dziecko Klary i Huberta z "Barw szczęścia" ma zespół Downa paraliżuje całą rodzinę Pyrków i odbiera im radość z oczekiwania na narodziny maleństwa. Przyszli rodzice nie mogą uwierzyć w dramatyczną diagnozę, którą postawił lekarz prowadzący ciążę. I choć na razie to nic pewnego, to kreślą już czarne scenariusze tego, jak będzie wyglądało ich życie z upośledzonym dzieckiem.

Patrz: Barwy szczęścia. Łukasz zaprzyjaźni się z prostytutką Stellą - ZWIASTUN

W 1498 odcinku "Barw szczęścia" Klara i Hubert zupełnie inaczej podchodzą do tematu choroby ich dziecka. Ona nie chce robić dodatkowych badań i jest zdecydowana donosić ciążę, bez względu na późniejsze konsekwencje. Z kolei on jest przerażony na myśl, że żona urodzi dziecko z zespołem Downa. I coraz częściej myśli o aborcji.

Te trudne chwile są poważnym sprawdzianem dla młodych Pyrków, którzy na szczęście mogą liczyć na wsparcie bliskich. Iwona (Izabela Zwierzyńska) radzi bratowej, by jak najszybciej poddał się badaniom prenatalnym, które pozwolą wykluczyć wady rozwojowe u dziecka. Ale Klara nie chce o tym słyszeć, bo boi się zagrożenia jakie ze sobą niosą. - Po co nam ta wiedza? Żeby przerwać ciążę? - mówi poruszona kiedy Iwona i Hubert namawiają ją na dalsze badania.

Zamiast tego przegląda strony internetowe poświęcone wychowaniu dzieci z zespołem Downa. - Te dzieci są inne, ale ich życia wcale nie są gorsze lub mniej wartościowe... - mówi do męża, by zapewnić go, że bez względu na wszystko urodzi. Klara zamierza zdać się na łut szczęścia i wierzyć, że wszystko będzie dobrze.

Przeczytaj: Barwy szczęścia. Lincz na uchodźcach z Syrii. Fayad oskarżony o gwałt

Kilka dni później Hubert otwiera się przed ojczymem Markiem (Marcin Perchuć) i wyznaje mu, że nie potrafi pogodzić się z myślą, że jego dziecko może urodzić się chore. Wieczorem Pyrka decyduje się w końcu na szczerą rozmowę z Klarą. Zapewnia żonę, że będzie przy niej i popiera każdą jej decyzję.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Artrama
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: