SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Barwy szczęścia. Atak na uchodźcę z Syrii. Fayad celem napaści osiłków z Zacisznej

Barwy szczęścia. Atak na uchodźcę z Syrii. Fayad celem napaści osiłków z Zacisznej

08.09.2016, godz. 08:15
Barwy szczęścia odc. 1489. Fayad (Amin Bensalem)
Barwy szczęścia odc. 1489. Fayad (Amin Bensalem) foto: ARTRAMA/barwyszczescia.tvp.pl

Od kiedy w serialu "Barwy szczęścia" na osiedlu na Zacisznej zamieszkali trzej uchodźcy z Syrii wśród mieszkańców nasiliły się rasistowskie nastroje. Ktoś wybił już szybę w domu, który Basia (Sławomir Łozińska) wynajęła Syryjczykom, ale to dopiero początek. W 1489 odcinku "Barw szczęścia" Fayad (Amin Bensalem) zostaje napadnięty na ulicy przez dwóch osiłków, którzy chcą go zabić. Ratunek znajduje w fitness klubie Kasi Górki (Katarzyna Glinka).

"Barwy szczęścia" odcinek 1489 - czwartek, 8.09.2016, o godz. 20.05 w TVP2

Uchodźcy z Syrii, którzy kilka dni temu wprowadzili się na Zaciszną budzili grozę wśród mieszkańców, ale tak naprawdę to oni najbardziej mają się czego obawiać.  Fayad, Nabil (Daniel Salman) i Basem (Alaa Gomaa) są katolikami, którzy szukając spokojnego życia przybyli do Polski, ale wiele osób widzi w nich tylko niebezpiecznych Arabów.

Patrz: Barwy szczęścia. Dziecko Klary i Huberta przyjdzie na świat ciężko chore

Większość mieszkańców Zacisznej miło powitała Syryjczyków, jednak znaleźli się i tacy którym ich sąsiedztwo wcale się nie podoba. I coraz dobitniej dają wyraz swojej niechęci. W 1489 odcinku "Barw szczęścia" Fayad zostaje zaatakowany na ulicy przez dwóch dresiarzy. - Ej ciapaty, mówię do ciebie! Głuchy jesteś? Chodź tu! Przerażony Syryjczyk wbiega do fitness klubu błagając o ratunek.

Przeczytaj: Barwy szczęścia. Ewunia dowie się, że Marta nie jest jej matką

Kasia Górka i Marta Walawska ukrywają Fayada w szatni, by same stawić czoła napastnikom. - Gdzie on jest? Arabus, brudas, ciapaty! Wleciał tu przed chwilą! - brutalni mężczyźni są gotowi zrobić wszystko, by dorwać Fayada. Przyjaciółki dzielnie stawiają im jednak opór.

- Jak tam wejdziesz wystraszysz mi klientki. Dzwonię na policję! Wyjdźcie stąd, już! - krzyczy Kasia i tym samym wypłasza osiłków. Z kolei poruszona losem Syryjczyków Marta zaprasza Nabila do radia na rozmowę. Ma nadzieję, że wywiad zmieni negatywne nastawienie Polaków do cudzoziemców.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Artrama
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: