SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Barwy szczęścia. Uchodźcy z Syrii w domu Basi. Groza na Zacisznej

Barwy szczęścia. Uchodźcy z Syrii w domu Basi. Groza na Zacisznej

29.08.2016, godz. 20:39
Barwy szczęścia odc. 1481. Uchodźcy z Syrii - Nabil (Daniel Salman), Fayad (Amin Bensalem), Basem (Alaa Gomaa)
Barwy szczęścia odc. 1481. Uchodźcy z Syrii - Nabil (Daniel Salman), Fayad (Amin Bensalem), Basem (Alaa Gomaa) foto: ARTRAMA/barwyszczescia.tvp.pl

Blady strach pada na bohaterów serialu "Barwy szczęścia" gdy na Zaciszną wprowadzają się trzej uchodźcy z Syrii. To Basia Grzelak (Sławomira Łozińska) przygarnia ich pod swój dach, nie wiedząc do końca z kim ma do czynienia. Do końca bowiem myśli, że w jej starym domu zamieszka syryjska rodzina z dziećmi. W 1481 odcinku "Barw szczęścia" do domu Basi wprowadzają się jednak młodzi mężczyźni - Nabil (Daniel Salman), Fayad (Amin Bensalem) i Basem (Alaa Gomaa). Sąsiedzi sa przerażeni.

"Barwy szczęścia" odcinek 1481 - poniedziałek, 29.08.2016, o godz. 20.05 w TVP2


Nowi bohaterowie w serialu "Barwy szczęścia" niosą ze sobą poważne problemy. Kim tak naprawdę sa uchodźcy z Syrii i czy przeprowadzka na Zaciszną zagraża okolicznym mieszkańcom? W 1481 odcinku "Barw szczęścia" do domu Basi Grzelak wprowadzają się trzej Syryjczycy: Nabil (Daniel Salman), Fayad (Amin Bensalem) i Basem (Alaa Gomaa).

Grzelakowa jest w szoku gdy ksiądz Damian (Janusz Łagodziński) przedstawia jej nowych lokatorów, bo spodziewała się kogoś zupełnie innego. Zamiast dwóch bezbronnych, słabych kobiet staje przed nią grupa młodych mężczyzn. W jednej chwili Basia zdaje sobie sprawę, że padła ofiarą własnej naiwności i że ksiądz wykorzystał jej dobroć.

Patrz: Barwy szczęścia. Bożena na randce z Brunem i Borysem. Którego wybierze?

- Miała być syryjska rodzina... a jest trzech syryjskich mężczyzn! Ten cały Nabil zostawił matkę i ciężarną żonę w obozie dla uchodźców i spokojnie sobie przyjechał tutaj tylko z bratem i kuzynem!

Nieco zmieszany duchowny próbuje sytuację jakoś wytłumaczyć. - One też przyjadą, jak tylko dziecko przyjdzie na świat... Być może do tego czasu Nabil i jego brat oraz kuzyn będą mieli nie tylko dach nad głową, ale i pracę! Dlatego właśnie potrzebują naszej pomocy... Nabil jest lekarzem, wykształconym w Polsce! Do tego bardzo kulturalnym człowiekiem... I wybrał Polskę na dom dla siebie i swojej rodziny!

Basia nie ma jednak żadnych podstaw, by wierzyć duchownemu. Podejrzewa, że brat i kuzyn Nabila tylko podają się za uchodźców w potrzebie. Ksiądz ufa jednak, że Syryjczycy go nie oszukali. - Pewności żadnej nie mam... Ale mam wiarę i nadzieję. A miłość bliźniego wzywa do przyjścia im z pomocą… Chyba nie chce się pani teraz wycofać?

Przeczytaj: Barwy szczęścia. Nowi bohaterowie w 10 sezonie. Kto dołączy do obsady? - ZAPOWIEDŹ WIDEO

Grzelakowa zgadza się jedna, by Nabil, Fayad i Basem wprowadzili się do jej domu – choć proboszcz wyjaśnia jej,  że nie zna ich prawdziwych zamiarów. Borys (Jakub Wieczorek) jest przekonany, że ciotka przyjęła pod swój dach imigrantów zarobkowych, którzy szukają naiwnych i liczą na łatwą kasę.

Już po kilku dniach, w 1482 odcinku "Barw szczęścia", młodzi Syryjczycy dają się ostro we znaki sąsiadom.  Stefan (Krzysztof Kiersznowski) wpada zirytowany do Grzelaków - mówiąc, że ich lokatorzy publicznie się awanturują, krzyczą i biegają po ulicy zakrwawieni! Czy uchodźcy wytłumaczą w końcu swoje zachowanie?

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Artrama
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: