SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Barwy szczęścia. Pogrzeb Marii Pyrki. Marek wyjdzie ze szpitala i odwiedzi grób żony

Barwy szczęścia. Pogrzeb Marii Pyrki. Marek wyjdzie ze szpitala i odwiedzi grób żony

12.04.2016, godz. 07:30
Barwy szczęścia. Śmierć Marii Pyrki. Marek (Marcin Perchuć)
Barwy szczęścia. Śmierć Marii Pyrki. Marek (Marcin Perchuć) foto: ARTRAMA/barwyszczescia.tvp.pl

Pogrzeb Marii Pyrki (Izabela Kuna) z serialu "Barwy szczęścia" to ostatnia okazja, by pożegnać zmarłą w wypadku bohaterkę. W 1433 odcinku "Barw szczęścia" dzieci, rodzice i przyjaciele Marysi biorą udział we wzruszającym nabożeństwie w kościele, a potem odprowadzają trumnę z ciałem na cmenatrz, by Maria spoczęła w grobie obok swojego pierwszego męża Romana (Olaf Lubaszenko). W uroczystości nie bierze udziału Marek (Marcin Perchuć), który w tym czasie przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Dopiero po pogrzebie Marii zrozpaczony wdowiec zjawia się na cmentarzu.

"Barwy szczęścia" odcinek 1433 - wtorek, 12.04.2016, o godz. 20.05 w TVP2

Po śmierci Marii z "Barw szczęścia" stan psychiczny Marka jest tak zły, że jego matka Krystyna (Hanna Bieluszko) musi go zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Leki przepisane Markowi przez psychiatrę nie pomagają mu uporać się ze stratą żony.

Z każdym dniem wdowiec pogrąża się w coraz większym cierpieniu, aż w końcu traci kontakt z rzeczywistością. Dzień przed pogrzebem Marysi ucieka z mieszkania swojej byłej kochanki Niny (Aleksandra Popławska), błąka się po ulicach i omal nie wpada pod koła samochodu. Matka Marka uprzedza dzieci Marysi, że nie ma takiej możliwości, by Złoty był na pogrzebie swojej żony, która w chwili śmierci była w ciąży.

Przeczytaj: Barwy szczęścia. Maria Pyrka nie żyje. Dlaczego Izabela Kuna odeszła z Barw szczęścia?

Rodzina Pyrków z trudem radzi sobie z bólem w dniu pogrzebu Marii. W tych trudnych chwilach trzyma się jednak razem. Iwona (Izabela Zwierzyńska), Hubert (Marek Molak), Klara (Olga Jankowska), Agata (Natalia Zambrzycka), Wojtek (Jakub Małek) i Staś (Olaf Kaprzyk) wiedzą, że muszą być dzielni ze względu na dziadków - Teresę (Jolanta Lothe) i Fryderyka (Paweł Nowisz), których słabe serca mogą tego nie wytrzymać.

W 1433 odcinku "Barw szczęścia" trumna z ciałem Marii zostaje złożona do grobu, w którym kilka lat temu spoczął jej pierwszy mąż Roman. Po pogrzebie Pyrkowie urządzają w domu wzruszający pokaz zdjęć zmarłej mamy. Wszyscy zastanawiają się co się dzieje z Markiem, który nie był w stanie uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu ukochanej żony.

Patrz: Barwy szczęścia. Iwona przez kochankę Adriana Świderskiego wyleci ze stażu w szpitalu?

Kilka godzin po uroczystości żałobnej Marek pojawia się na cmentarzu razem z Krystyną i Niną. Wciąż jest odurzony lekami psychotropowymi, które pomagają mu przetrwać te dramatyczne chwile. Ale mimo to z jego oczu płyną łzy gdy widzi pogrzebowe wieńce, znicze i klepsydrę z imieniem swojej żony.

Wpatrując się w tonący w kwiatach nagrobek Marek nie może uwierzyć, że śmierć Marii to nie jest tylko zły sen. Do końca życia nie wybaczy sobie, że spowodował wypadek, w którym zginęła nie tylko ona, ale także ich nienarodzone dziecko.

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Źródło: Artrama
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: