SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale kulisy seriali Sala operacyjna. Operacja wszczepienia by-passów na żywo

Sala operacyjna. Operacja wszczepienia by-passów na żywo

18.03.2015, godz. 07:00
Zobacz jak wszczepiają by-passy
foto:

W kolejnym 3 odcinku serialu "Sala operacyjna" kardiochirurdzy z Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie będą nas przekonywać, żeby trzymać rękę na pulsie i badać się, kiedy organizm wysyła nam niepokojące sygnały.

"Sala operacyjna" odcinek 3 - środa, 18.03.2015, o godz. 21.30 w Fokus TV


Dziś w "Sali operacyjnej" poznamy historię pacjenta, który trafił do szpitala niemal w ostatniej chwili. Nie był świadomy, jak poważnie zagrożone jest jego życie. Wacław Bednarek (71 l.), lekarz pediatra z Turku, znalazł się w szpitalu w stanie przedzawałowym.

Pan doktor nie czuł się jednak źle. Po dokładniejszych badaniach okazało się, że pacjent ma poważne zwężenia w dwóch tętnicach wieńcowych. Lekarze podjęli decyzję, że w jednej tętnicy chory będzie mieć wstawiony stent, a w drugiej zostanie wszczepiony by-pass.

Ze stentem poszło łatwo, okazało się jednak, że na drugą operację chory nie może czekać i trzeba ją przeprowadzić jak najszybciej. Okazało się jednak, że tym razem nie można przeprowadzi operacji mało inwazyjnej. Konieczne było rozcięcie całego mostka.

Operację przeprowadzono na bijącym sercu, a już sześć dni po tym rozległym zabiegu pan Wacław Bednarek wstał i przeszedł po szpitalnym korytarzu łącznie pół kilometra. Dziś o godz. 21.30 w Fokus TV powtórka 2. odcinka serialu "Sala operacyjna", a tuż po nim następny 3 odcinek.

Zoabcz: Sala operacyjna - serial za darmo

 

 


Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: