SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale Kim jest Anna Polony, WYBITNA AKTORKA, którą zobaczymy w ostatnim odcinku Hoteku 52

Kim jest Anna Polony, WYBITNA AKTORKA, którą zobaczymy w ostatnim odcinku Hoteku 52

24.05.2012, godz. 12:58
Hotel 52
foto: Polsat

Anna Polony, którą zobaczymy w 65. odcinku serialu "Hotel 52" to jedna z najwybitniejszych polskich aktorek. Widzowie pamiętają ją z pewnością z wyrazistej roli babci głównej bohaterki w obsypanym nagrodami filmie "Rewers".

Anna Polony niezbyt często gra w filmach i serialach.  Widzieliśmy ja w serialu Andrzeja Wajdy "Z biegiem lat, z biegiem dni" w roli Anieli Dulskiej, ale także w "Na dobre i na złe", "Magdzie M.", "Stacyjce" czy ostatnio - w jednym z odcinków "Julii".

Jedną z najlepszych ról w jej filmografii jest rola babci Sabiny w filmie "Rewers".

jednak Anna Polony to przed wszystkim wybitna aktorka teatralna, przez niemal całe swoje artystyczne życie wierna Staremu Teatrowi w Krakowie. Przez wiele lat była też cenioną, choć srogą wykładowczynią na krakowskiej PWST.

Sama aktorka nie wstydzi się przyznać, że to aktorstwo było w jej życiu najważniejsze, przez co ucierpiało jej życie prywatne. Anna Polony przez 13 lat była żoną aktora Marka Walczewskiego. Rozstali się na jego prośbę.

Wielka fascynacją w jej życiu był wybitny reżyser Konrad Swinarski, który jednak nie ukrywał przed zapatrzoną w niego niczym w obraz Anną, że jest biseksualny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: