SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale filmy ANNA GERMAN odc. 7. Anna GERMAN w SAN REMO 1967. Jaką piosenkę śpiewała? - YOUTUBE

ANNA GERMAN odc. 7. Anna GERMAN w SAN REMO 1967. Jaką piosenkę śpiewała? - YOUTUBE

12.04.2013, godz. 20:55
ANNA GERMAN odc. 7. Luigi Tenco (Gaetano Solfrizzi), Anna German (Joanna Moro)
ANNA GERMAN odc. 7. Luigi Tenco (Gaetano Solfrizzi), Anna German (Joanna Moro) foto: YouTube

Serial ANNA GERMAN odcinek 7 w piątek, 12.04.2013, w TVP1. W 7 odcinku serialu ANNA GERMAN producent muzyczny Pietro Carriaggi (Gilberto Idonea) prowadzi kampanię reklamową Anny German (Joanna Moro) we Włoszech. Po roku German dostaje propozycję udziału w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo 1967. Jeszcze przed festiwalem Anna poznaje Luigiego Tenco (Gaetano Solfrizzi), słynnego włoskiego piosenkarza. Po nieudanym występie Luigi Tenco popełnia samobójstwo. Jaką piosenkę Anna German śpiewała w San Remo 1967?

Anna GERMAN po WYPADKU. 14 DNI w ŚPIĄCZCE, 4 miesiące w gipsie, SPARALIŻOWANA przez ROK >>>

W serialu ANNA GERMAN odcinek 7 włoski producent Pietro Carriaggi, ktory jest zachwycony głosem Anny chce dzięki niej zaistnieć w branży muzycznej. W tym celu przygotowuje szeroko zakrojoną kampanię reklamową i przez rok promuje polską artystkę przy pomocy sesji zdjęciowych i konferencji prasowych.

Anna German jest zmęczona nowym trybem życia. Postanawia wróci do Polski do ukochanego Zbigniewa Tucholskiego (Szymon Sędrowski). Zmienia jednak zdanie, gdy dowiaduje się, że ma wziąć udział w Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo 1967 jako pierwsza i jedyna w historii polska artystka.

Publiczność w San Remo zachwycona występem Anny Geman publiczność przyznaje jej specjalną nagrodę. Jeszcze przed festiwalem spacerując po uliczkach San Remo Anna spotyka sympatycznego Włocha, Luigiego. Nie wie, że to słynny piosenkarz Luigi Tenco. Poznaje prawdę dopiero kiedy przewraca się na czerwonym dywanie, a Tenco pomaga jej się podnieść.

ANNA GERMAN - więcej o serialu >>>

SAMOBÓJSTWO Luigiego TENCO na FESTIWALU w SAN REMO w 1967 roku


Samobójstwo Luigiego Tenco w serialu ANNA GERMAN nie jest fikcją, wydarzyło się naprawdę. Piosenkarz strzelił sobie w głowę po nieudanym występie na festiwalu w San Remo gdzie zaśpiewał piosenkę "Ciao amore ciao",  Piosenka Tenco nie przeszła jednak do finału konkursu, zajmując po głosowaniu telewidzów dopiero 12 miejsce.

Włoski gwiazdor nie mógł znieść porażki. Zamknął się w swoim pokoju w Hotelu "Savoy" i popełnił samobójstwo. Ciało Luigiego Tenco znalazła jego kochanka Dalida, słynna włosko-francuska piosenkarka. W głowie Tenco widoczny był ślad po kuli, a w jego dłoni tkwił skrawek zapisanego papieru.

Późniejsze ekspertyzy grafologiczne pozwoliły na stwierdzenie, że to sam Luigi był autorem tych zapisków. W zapiskach tych artysta wyraził rozczarowanie gustami muzycznymi publiczności włoskiej, stwierdzając, iż niepotrzebnie poświęcił jej 5 lat swojego życia, a własne samobójstwo z kolei określił jako akt protestu wobec takich a nie innych rozstrzygnięć jury.

Po śmierci Luigiego Tenco Anna chce czym prędzej wracać do Polski. Przeraża ją świat showbiznesu, bo zauważa, że śpiewanie wcale się w nim nie liczy. Nieoczekiwanie dostaje propozycję uczestnictwa w festiwalu piosenki neapolitańskiej oraz nagrania płyty. Staje się sławna.

Chcesz wiedzieć więcej o serialu ANNA GERMAN? Polub nas na FACEBOOKU!

ANNA GERMAN na festiwalu w SAN REMO 1967. Zobacz WIDEO >>>

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: